Tėvų mitingas Kaune bus pratęstas Lietuvos tėvų forumo teisiniu ieškiniu prieš valstybę

„Tėveliai, rytoj 09:00 prie Kauno savivaldybės!!!“ – tokiais žodžiais Kauno tėvai vieni kitus kvietė į mitingą priešais Kauno savivaldybę. Vos per vieną dieną daugiau nei šimtas tėvų susisiekė vieni su kitais ir ankstų pirmadienio rytą su plakatais atvyko kovoti už šeimos, vaikų ir savo teises į mokslą be priverstinio testavimosi.

„Melas. Į mitingą Kaune susirinko ne kelios dešimtys, o virš 150 žmonių (net 15min parašė, kad buvo apie 150 žmonių). Ir nuotraukos dedamos daugiausiai pavienių žmonių – kad atrodytų mažiau. Visiškai vienpusiškai atspindėta problematika. Ir čia „improvizuota“ protesto akcija – susiorganizavo tėveliai per 1 dieną!“ – taip apie vakar priešais Kauno savivaldybę esančioje aikštėje vykusį tėvų mitingą, kuris buvo nukreiptas prieš privalomą vaikų testavimą rašė mama.

„Mums kyla klausimų, o turėtų kilti jums“, „Stop sveikų vaikų testvimui“, „Kam testuoti sveikus vaikus?“, „Vaikams liga nepavojinga“, – buvo rašoma drąsiausių ir aktyviausių tėvų plakatuose. Tėvai sakė nesutinkantys, kad jų pradinukai, tam kad gautų teisę grįžti į mokyklą, turi būti privalomai testuojami. Kai kurie tėvai į mitingą atėjo su savo vaikais, taip parodydami šeimos vienybę. Ir nors daug kur pabrėžiama, kad tėvai susirinko į mitingą be savivaldybės išduoto leidimo, tėvai mano, kad leidimo mitinguoti jiems nereikia, nes jie gina savo šeimos ir vaikų teises.

Tėvai su plakatais / Dalyvių nuotr.

Mitinguos ir kitų miestų tėvai

Netrukus vienytis ir rengti mitingus ketina ir kitų miestų tėvai, pavyzdžiui, Šiaulių, įvairiuose miestuose vyksta tėvų susirinkimai aptarti jų eigos. Lietuvos tėvų forumas (toliau – LTF) ketina valstybę net paduoti į teismą, ir tai gali įvykti jau šią savaitę – šiuo metu rengiami dokumentai. Visus tėvų veiksmus simboliškai vainikuos gegužės 15 d. vyksiantis „Didysis šeimos gynimo maršas“.

Susirinko virš šimto tėvų, o dar daugiau palaikė internete

Laikmetis.lt vienos mitingo dalyvės pasiteiravo apie tai, kiek buvo susirinkę žmonių ir kokie buvo mitingo dalyvių reikalavimai. Mama rašė: „Mūsų susirinko virš šimto, kai rinkom parašus ant reikalavimu pripildėm keturis pilnus lapus iš abiejų pusių, kitame – trys su puse, o skirtus ministerijai – penkis“. Toliau mama pasakojo: „Tie reikalavimai buvo keli. 1. Kauno miesto savivaldybės švietimo skyriui 2. Kauno rajono savivaldybės švietimo skyriui 3. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai“. Toliau apie eigą moteris pasakojo: „Vėliau, po mitingo prie savivaldybes iš karto dokumentus pristatėme ir užregistravome, į ministerija (Švietimo, mokslo ir sporto – aut. past.) išsiuntėm registruotu paštu“. Parašus prieš vaikų testavimą rinko mitingo organizatoriai.

Mitingo plakatai / Dalyvių nuotr.

Prievarta ir diskriminacija

Prevenciškai testuotis reikalaujama iš vaikų ir pedagogų, kurie taip pat dažnai yra spaudžiami skiepytis mokyklų administracijos, kitaip negalės dirbti su vaikais kontaktiniu būdu. Daugelis pasirenka skiepytis, kai pavargsta nuo nuolatinio prevencinio testavimosi. Tėvams atsisakius testuoti vaikus, jiems neleidžiama grįžti į mokyklą, mokymas vyksta nuotoliniu būdu, tačiau tėvai skundžiasi, kad jų vaikai tada tampa lyg ir atskirtaisiais, mokytojai vaikams ir tėvams raštu ir žodžiu reiškia nepasitenkinimą dėl tėvų sprendimo, o mokytojus spaudžia mokykla – gaunasi užburtas nepasitenkinimo ratas. Mokslas tampa politiniu visuomenę supriešinančiu įrankiu. Tėvai tik nori, kad jų vaikai mokytųsi mokykloje. Ne vienas psichologas viešojoje erdvėje yra teigęs, kad ilgas karantinas psichologiškai savo žala prilygsta karui.

Didžioji dauguma tėvų pasirašo sutikimus testavimui ne todėl, kad nori testuoti vaikus, o, kad nori sugrąžinti juos į kontaktinį ugdymą ir neturi kito pasirinkimo. Tai yra prievarta ir diskriminacija vaikų ir tėvų atžvilgiu, o ne savanoriškas testavimas.

Tėvų plakatai / Dalyvių nuotr.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė per protesto akciją Kaune teigė, kad visi, nesutikę testuotis, gaus nuotolinį mokymą ir „neprastesnį ugdymą negu tie, kurie atėjo į mokyklas kontaktiniu būdu“.

Tėvai mano, kad nuotolinis mokymas nėra lygiavertis kontaktiniam mokymui

Visgi tėvai mano, kad nuotolinis mokymas nėra lygiavertis kontaktiniam. „Jis trukdo mokiniui gauti pilnavertę informaciją mokslo srityje, neigiamai veikia psichologinę bei fizinę vaikų būseną. Ne visi mokytojai sugeba kokybiškai perduoti informaciją nuotoliniu būdu. Atsižvelgiant į tai, yra nesilaikoma mokymo sutarties šalių įsipareigojimų tarp mokyklos ir mokinio atstovų“, – pirmadienį mitinge kalbėjo viena iš dalyvių.

Tačiau tai yra tik vienas iš žingsnių, kuriuos atlieka tėvai gindami savo vaikų teises – LTF kartu su įrodymais, pateiktais tėvų apie jų konstitucinius pažeidimus, ruošiasi valstybę paduoti į teismą, ir planuojama, kad tai bus padaryta jau šią savaitę.

Į mitingą atvyko policijos pareigūnai / Dalyvių nuotr.

Tėvai netyli

„Į Lietuvos tėvų forumą masiškai kreipiasi tėvai dėl vyriausybės sprendimais pažeidžiamų vaikų, savo asmeninių teisių ir teisės į orų ir garbingą gyvenimą suvaržymų. Mokymosi proceso organizavime, kokybiško mokslo užtikrinime, laisvo pasirinkimo galimybėje, psicho – emocinės būsenos pastovaus blogėjimo, darbo ir gyvenimo sąlygų blogėjimo, santykių su artimaisiais suvaržymų … ir visos eilės kitų mūsų Konstitucijos ir pamatinių žmogaus teisių pažeidimų“, – praėjusią savaitę į tėvus socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi (pareiškimo kalba netaisyta – aut. past.) LTF.

Šis kreipimasis buvo greitai išgirstas. Tėvai aukojo, nes daugiau negali taikstytis su šeimų teisių pažeidimais, kai vaikai ne savo ir šeimos noru tampa eksperimento dalimi.

Kaune tėvai mitingavo priešais savivaldybę / Dalyvių nuotr.

Tėvų pasiekimai

Tėvų forumas jau džiaugiasi vienu pasiekimu: „Tėvų ir šeimos ūkių nebetestuos. Testavimas mokykloje pradinių klasių mokiniams ir personalui kaupinių iš nosiaryklės arba antigenų būdu. Visai nauja tvarka“, – buvo džiaugiamasi prieš kelias dienas pasikeitus nustatytai testavimo tvarkai. Tėvai supranta, kad nepasipriešinus dabar, vėliau jau gali būti per vėlu, nes vis labiau kišamasi į šeimas, pavyzdžiui, paslapčia skleidžiant LGBT ideologiją per lytiškumo pamokas mokyklose, apie kurių turinį daugelis tėvų net nežino.

Lietuvos tėvų forumas ruošiasi teisiniam procesui prieš valstybę

„LTF pradeda ruoštis oficialiam teisiniam procesui prieš LR Vyriausybės marionetes, pamiršusias kam jos turi atstovauti ir dirbti“, – praėjusią savaitę buvo pranešta ne pelno siekiančios organizacijos feisbuko paskyroje.

Kadangi tokie procesai yra sudėtingi, ilgalaikiai ir brangūs, kreipiamės į kiekvieną Lietuvos pilietį – mamą, tėtį, senelį, tetą, dėdę, brolį, sesę … į visus tuos kam rūpi mūsų vaikai, anūkai ir jų ateitis. Paremkite Lietuvos tėvų procesinį kovos veiksmą savanoriška auka. Kiekvienas euras yra be galo svarbus.“

Tėvai teisiniam pasipriešinimui paaukojo virš 13000 eurų

„Mieli bičiuliai, bendraminčiai, bendražygiai. Didelis ir begalinis AČIŪ kiekvienam, kuris išgirdo, pasidalino, palaikė, atsiliepė, suprato ir prisidėjo prie to ką Lietuvos Tėvų Forumas išsakė kreipimesi prieš kelias dienas. Jūs jau sugebėjote suaukoti virš 13000 EUR už savo, savo vaikų ir anūkų teisių atstovavimą, už Gyvenimą, už Laisvę, už Teisę būti ŽMOGUMI. Kiekvieno iš Jūsų auka – ar keli eurai, sunkiai atplėšti nuo šeimos biudžeto, ar keli šimtai – tai Jūsų palaikymas, Jūsų inspiracija, įkvėpimas ir motyvacija, kad kartu mes – GALIME VISKĄ. Lėšos tebeaukojamos ir šiuo metu“, – dėkojama Tėvų forumo internetiniame puslapyje (kalba netaisyta – aut. past.) prie teisinės iniciatyvos paduoti valstybę į teismą prisidėjusiems tėvams.

Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas / „Facebook“ nuotr.

Šiuo metu yra ruošiamasi teisiniam procesui

Lietuvos tėvų forumo (LTF) tarybos pirmininko Dariaus Trečiakausko pasiteiravome apie organizacijos planuojamą kreipimąsi į teismą. Jis patvirtino, kad šiuo metu tikrai yra rengiamasi teisiniam procesui prieš valstybę, renkami įrodymai, tariamasi ir bendradarbiaujama su teisininkų komanda, medikais.

„Šiuo metu tariamės su teisininkų komanda, ir jie suformuluos teisinius ieškinio pareiškimus. Medikų komanda ruošia visus medicininius argumentus, suformuluos medicininius pareiškimus. Šiuo metu yra pažeidžiamos mokinių teisė į normalų mokymosi procesą ir galimybę lankyti mokyklą, bendravimą, saugų ir sveiką gyvenimą, pažeistos tėvų teisės į normalų gyvenimą. Tėvams sumažėjo darbai, pajamos, šeimose suprastėjo santykiai, vaikų ryšiai su tėvais, seneliais, viskas yra sutraukyta. Matome, kad realiai tam nėra jokio teisinio, medicininio, mokslinio pagrindo tam vykti. Kalbame apie tai, kas vyksta per šiuos metus“, – „Laikmečiui“ paaiškino LTF tarybos pirmininkas.

Privalomo testavimo absurdiškumas

„Į priekaištus dėl medicininės kampanijos žiūrime mediciniškai. Kai bandoma paskiepyti dvyliktokus, kurių amžiaus grupei tikimybė numirti nuo koronaviruso, kaip ir komplikacijų, yra labai maža. Manome, kad skiepijimo kompanija turi būti nukreipta į rizikos grupes, vyresnio amžiaus žmones arba tuos, kurie turi sveikatos problemų“.

„Kaip gali padėti sveikų žmonių testavimas? Kai važiuojate iš Vilniaus į Palangą, nestojate septynis kartus pasitikrinti ar nenuleido padangos, nors tai galėtų užtikrinti jūsų ir kartu važiuojančių žmonių saugumą. Tas pats yra su šiuo testavimu. Jei žmogus testavosi prieš septynias dienas, o vėliau užsikrėtė virusu? Ar yra kažkokie moksliniai tyrimai, pagrindžiantys sveikų žmonių testavimą? Atsakymo iki šiol negavome“, – vaizdžiu pavyzdžiu paaiškino Darius Trečiakauskas. Negavo jis loginio paaiškinimo ir iš atitinkamų institucijų: „Yra priimami sprendimai, kuriems nėra loginio, mokslinio pagrindimo. Uždaviau klausimą Švietimo viceministrei du kartus – ji nieko negalėjo atsakyti, buvo išsisukinėjama nuo atsakymo“.

LTF dalyvaus „Didžiajame šeimos gynimo marše“

Be kita ko, pasiteiravome, ar LTF ruošiasi dalyvauti „Didžiajame šeimos gynimo marše“, ar bendradarbiaujama ir ar palaikoma maršo idėja? Buvo atsakyta, kad žinoma. Tiek tarybos pirmininkas, tiek didžioji LTF dalis be jokios abejonės dalyvaus marše, nes palaiko jo idėją. „Ir aš asmeniškai, ir kiti nariai be jokios abejonės palaikome maršo idėją. Kiekvienas iš mūsų esame už prigimtinę šeimą, už tėvų teisę pasirinkti vaikų ugdymą ir pasaulėžiūros mokymą. Esame prieš socialinės lyties indoktrinaciją. Sakome, kad tėvai yra pirmiausia atsakingi už savo vaikus, ne valstybė, ne kažkokios kitos suinteresuotos organizacijos. Būtinai dalyvausime marše“, – sakė LTF tarybos pirmininkas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

10 KOMENTARAI

  1. Savivaldybės atstovas visiškai ignoravo žmones. Pakalbėjo su žurnalistais (be jokių atstumų,yra medžiaga). Klausimas kyla…ar Matijošaitis atstovauja žmones?

  2. Pagaliau zmones suprato ir pabudo. Varyt nuo lovio parsidavusias setonytes, smikytes, dulkes, bilotaites, dobro-volskas, anukus, lrt skalikus. Visokie kakilaiciai su pijokemis tunka is paskolintu pinigu, plauna zmonems smegenis apie viruso baisuma. Saudargas gali eit i ligonine savanoriaut, o vaikai pas senu tevu i ligonine negali nueit, negali nuvaziuot i namus. Ziauresniu uz simonytes, smiles, bilotes ir dulkius su gabriais neteko matyt

  3. kas atsitiks vaikui, jei jis pats į nosytę įkiš pagaliuką ir atiduos jį testavimui? Numirs? Ar taip labai patinka sėdėti su vaikais namie ir kankintis visiems nuotoliniu mokymu, užuot leidus jį į mokyklą?

    • Ar jūsų vaikui įkišus pagaliuką į nosį, bus geriau,ar jis sekančią dieną negali užsikrėsti ir neužkrėsti kitų ,kur garantija

    • Po nepriklausomybes islepom, inkubatorius mums labai patinka. Na bet savarankiskumas ir demokratija juk yra ‘skaniau’! Jei anglijoje testus dalina uz dyka, o paskambinus ir prisidavus kad itari kad sergi – pastu gauni testa paciam isitirti… Zinoma, labai noris galvoti kad jus mokat mokescius kad valstybe visur uz jus pasirupins, deja net del skiepo komplikaciju jus negali pareiksti niekam pretenziju – skaitykit, domekites, bukit sveiki!

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis