Tarptautinė grupė siūlo uždrausti surogatinę motinystę visame pasaulyje

ŠaltinisCNA

Kovo 3 d. grupė teisininkų, gydytojų, psichologų ir kitų specialistų iš penkių žemynų susirinko Kasablankoje (Marokas), kad paragintų panaikinti visus įstatymus, kuriais leidžiama ar toleruojama surogatinė motinystė visame pasaulyje.

Grupė paskelbė pasirašytą dokumentą „Tarptautinė deklaracija dėl visuotinio surogatinės motinystės panaikinimo“, kuriuo siekiama atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į tai, ką daugybės šalių atstovai laiko žmogaus orumą pažeidžiančia praktika.

Kartu su pareiškimu visoms organizacijoms ir vyriausybėms, norinčioms jį ratifikuoti, buvo pateiktas pasiūlymas dėl tarptautinės konvencijos.

„Raginame [šalis] pasmerkti bet kokią surogatinę motinystę visais būdais ir rūšimis, nesvarbu, ar už ją mokamas atlyginimas, ar ne, ir įgyvendinti priemones, kuriomis būtų kovojama su tokia praktika“, – savo „Kasablankos deklaracijoje“ rašė daugiau kaip 70 šalių atstovai, kartu tvirtindami, kad jie „žino apie žmonių, kurie negali susilaukti kūdikio, kančias“ ir „reprodukcinių technologijų patrauklumą“.

Surogatine motinyste vadinama kai moteris, paprastai vadinama surogatine motina, savo įsčiose išnešioja vieną ar kelis vaikus numatomų tėvų, kuriems vaikas bus atiduotas po gimimo, vardu. Sutartis sudaroma tiesiogiai tarp surogatinės motinos ir tėvų arba per vieną ar kelias trečiąsias šalis.

Iki šiol šiuo klausimu tarptautiniu lygmeniu nepriimtas joks privalomas tekstas. Nors ši praktika šiuo metu leidžiama nedaugelyje šalių (kai kuriose Amerikos valstijose, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Ukrainoje, Rusijoje, Nyderlanduose, Danijoje, Graikijoje ir Indijoje), daugelyje šalių šiuo klausimu tebėra teisinis neaiškumas, ypač kalbant apie vaikų, gimusių užsienyje surogatinės motinystės būdu, pripažinimą. Dėl to gerokai išplečiamos šios praktikos ribos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Dar niekad pasaulyje nebuvo taip atvirai ir nebaudžiamai prekiaujama žmonėmis. O gal vaikai jau nelaikomi žmonėmis?Jei užsimezgusi žmogaus gyvybė nelaikoma žmogumi ir sutraiškoma kaip musė, tai gal ir čia panašiai? Tik sandorio objektas. Nieko asmeniška, tik biznis. Nekaltas kraujas šaukiasi Dievo keršto. Katalikai, ar skaitote Šventąjį Raštą? Ten daug kalbama apie tai, kaip ištinka Dievas už nekaltai pralietą kraują. O abortai ir surogatinė motinystė – tai vis šėtono užmačios …

  2. Ar šitą Rašto vietą turite mintyje?
    Pr 16:
    Abramo žmona Sarai nebuvo pagimdžiusi jam vaikų. Ji turėjo egiptietę tarnaitę, vardu Hagara. 2 Sarai kreipėsi į Abramą: „Štai VIEŠPATS sulaikė mane nuo gimdymo. Todėl įeik pas mano tarnaitę. Gal nors per ją aš turėsiu sūnų“. Abramas paklausė Sarai prašymo. 3 Taigi tada, kai Abramas buvo gyvenęs dešimt metų Kanaano krašte, Abramo žmona Sarai paėmė savo egiptietę tarnaitę Hagarą ir davė ją savo vyrui Abramui kaip žmoną. 4 Jis įėjo pas Hagarą, ir ji pradėjo.

  3. Ne, ne šitą. Siūlyčiau Tamstai atsiversti Bibliją ir pradėti skaityti nuo pirmo puslapio iki pergalingos pabaigos, sąmoningai apmąstant, o ne išlesioti kaip paukšteliui atskiras vietas iš konteksto, kad patektum kaip „įrodymus“. Tamstos požiūriui nei apmąstymų, nei istorinių žinių nereikia. Dievas neveikia marksistiniais metodais.

  4. Nesu marksistas, nieko Markso nesu skaitęs, o va Bibliją skaitau kasdien.
    Įdomu, iš kur jūs žinote mano požiūrius – lyg ir nepažįstate manęs, nei aš jūsų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte