Kyjivas teigia identifikavęs šokiruojančiame vaizdo įraše nužudytą ukrainiečių karį

ŠaltinisBNS

Ukraina antradienį pranešė nustačiusi tapatybę Rusijos pajėgų nužudyto kario, matomo socialiniuose tinkluose išplitusiame įraše.

„Preliminariais duomenimis, žuvusysis yra 30-osios atskirosios mechanizuotosios brigados karys Tymofijus Mykolajovyčius Šadura“, – pranešė Ukrainos sausumos pajėgos platformoje „Telegram“ ir pridūrė, kad jis buvo dingęs be žinios nuo vasario 3 dienos, vykstant kovoms Rytų Ukrainoje.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį paragino Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą (TBT) ištirti socialiniuose tinkluose išplatintą įrašą.

„Siaubingas įrašas, [kuriame matyti] neginkluotas karo belaisvis ukrainietis, rusų pajėgų nužudomas vien dėl to, kad pasakė „Šlovė Ukrainai“

„Siaubingas įrašas, [kuriame matyti] neginkluotas karo belaisvis ukrainietis, rusų pajėgų nužudomas vien dėl to, kad pasakė „Šlovė Ukrainai“. Dar vienas įrodymas, kad šis karas yra genocidinis“, – socialiniuose tinkluose parašė D. Kuleba.

Minimas įrašas atrodo mėgėjiškas, jame matyti belaisvis karys, stovintis negiliame griovyje ir rūkantis cigaretę. Jis ištaria „Šlovė Ukrainai“ ir yra nušaunamas iš automatų.

Pareigūnai Kyjive kaltino Rusijos pajėgas ir reikalavo teisingumo.

„Šiandien pasirodė vaizdo įrašas, kaip okupantai brutaliai nužudo karį, drąsiai pasakiusį jiems į akis „Šlovė Ukrainai!“ – savo vakaro kreipimesi sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Rusija ir Ukraina ne kartą kaltino viena kitą žudant belaisvius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte