T. V. Raskevičius pažėrė kritikos vidaus reikalų ministrės sprendimui apgręžti migrantus

ŠaltinisBNS

Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) vadovas, Laisvės partijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendimą dėl migrantų apgręžimo vadina savalaikiu.

Pasak T. V. Raskevičiaus, šis sprendimas sukels klausimų tarptautinei bendruomenei, tačiau, jo manymu, jei bus vykdomas skaidriai, Lietuvai pavyks abejones dėl tokios tvarkos pagrįstumo išsklaidyti.

„Aš manau, kad tai yra reikalingas sprendimas, vienareikšmiškai ta praktika, kaip ji vykdoma, sukels vienokių ar kitokių tarptautinių institucijų dėmesio ir klausimų, bet jei ji bus vykdoma proporcingai ir skaidriai, manau, kad mums tuos klausimus pavyks atsakyti“, – BNS sakė T. V. Raskevičius.

„Sprendimą vertinu kaip atliepiantį esamą situaciją ir manau, kad tas sprendimas yra reikalingas. Tik jis iš tiesų yra jautrus žmogaus teisių aspektu, per tą prizmę reikėtų ir vertinti“, – pažymėjo komiteto vadovas.

Anot jo, klausimų sukels neindividualizuotas kolektyvinis žmonių išsiuntimas, nes tai reikš, kad nėra vertinama individuali migranto situacija ir „galbūt gali pasimesti ir tam tikrų pažeidžiamų grupių poreikiai“.

„Čia ypatingas dėmesys turi būti kreipiamas į moteris, kurios migruoja kartu su nepilnamečiais vaikais, ir žinau, kad vidaus reikalų ministrė tikrai atkreipia į tai dėmesį“, – sakė Laisvės partijos atstovas.

„Tarptautinės žmogaus teisių migracijos kontekste kitas aspektas yra negrąžinimo principas, kad negali būti žmonės išsiunčiami į tas tranzito ar kilmės valstybes, kur gali kilti grėsmė gyvybei ar saugumui. Šiuo atveju svarbu, kad būtų galimybė sudaryta pateikti prieglobsčio prašymą, ir jis šiuo metu sudarytas diplomatinėse atstovybėse ir specialiuose sienos kirtimo punktuose“, – teigė ŽTK pirmininkas.

Pirmadienio vakarą vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės pasirašytas sprendimas leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes.

Šiuo sprendimu leista valstybės sieną saugantiems pareigūnams naudoti psichinę ir fizinę prievartą prieš neteisėtus migrantus.

Trečiadienį įsigaliosiančiame dokumente nurodyta institucijoms, užtikrinančioms ir padedančioms užtikrinti Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija apsaugą, pasirūpinti, kad asmenys išorės sieną sausumoje kirstų tik per pasienio kontrolės punktus.

Tai darantieji kitose vietose turi būti neįleidžiami į šalies teritoriją ir nukreipiami į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą.

Sprendime nurodyta, kad prieš asmenis, neatsižvelgiančius į teisėtus pareigūnų reikalavimus, prireikus turi būti naudojami atgrasantys įstatyme numatyti veiksmai.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko rekordiškai daug, apie 4 tūkst., neteisėtų migrantų. 

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Kilo klausimas, kur buvo šią labai sudėtingą Valstybei laiką Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) vadovas? Suprantu jog atostogos, bet tai nėra eilinė situacija, tai labai grėsminga padėtis ir delsti negalima nė vienos dienos. O dabar susidaro įspūdis, kad išlindo iš krūmų ir postringauja eilinį kartą, kai paprasti žmonės jau senai budi Dieveniškėse, Rudininkuose, važiuoja palaikyti vietinių iš visos Lietuvos, nes supranta padėties rimtumą.

  2. apie kokį diferenciavimą ponas kalba? Jei tikrai ieškai prieblobsčio, tai reikia turėti dokumentus ir eiti per pasienio postą. Kaip be dokumentų pakliuvo į lėktuvą? O į Baltarusiją be dokumentų irgi įleidžia?
    Jei siena kirsta nelegaliai, vadinasi jie yra valstybinės sieno pažeidėjai ir jiems turi būti taikomas BK str., o ne statyti namus, maitinti ir visaip kaip popinti. Teises reikia užtikrinti savo piliečiams į saugią aplinką ir gyvenimą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis