D. Grybauskaitė ragina skubiai statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija ir nebijoti didesnių išlaidų

ŠaltinisBNS

 Lietuvai susiduriant su smarkiai išaugusiais neteisėtos migracijos srautais, buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina skubiai statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija ir nebijoti didesnių išlaidų.

„Skubus fizinio barjero statymas. 24 val. per parą 7 d. per savaitę ir nebijoti didesnių išlaidų. Jei reikia, koreguoti viešųjų pirkimų įstatymus ir procedūras (…) Būtina keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir nebijoti „auksinės tvoros“ kaltinimų, nes dabar kyla egzistencinis valstybės saugumo iššūkis“, – antradienį feisbuke teigė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje yra labai pavojinga.

„Kol nėra fizinio barjero, tol naudoti kariuomenę pasienyje labai pavojinga, nes tikėtini ginkluoti konfliktai. Ką gal ir norima išprovokuoti. Nesant nors kokio fizinio barjero, neįmanoma įrodyti, kas peržengė sieną“, – rašė buvusi šalies vadovė.

Todėl ir nepaprastosios padėties įvedimas pasienyje, be labai konkretaus apibrėžimo, kaip bus panaudojama kariuomenė, labai pavojingas karinio konflikto požiūriu“, – pridūrė ji.

Prezidentė taip pat sako, kad būtina ypatingai tikrinti ar net stabdyti iš Baltarusijos atvykstančius krovinius.

„Buvo pažadėta į Lietuvą organizuoti didelius kontrabandos, migrantų srautus ir net reaktyvines medžiagas. Kol kas pažadai vykdomi. Todėl trąšų gabenimas traukiniais ir vilkikais iš Baltarusijos turi būti nuodugniai tikrinami ar net ribojami“, – teigė D. Grybauskaitė.

Be kita ko, ji ragina siūlyti ir teikti konkrečius pasiūlymus kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis skubiai keisti Bendrijos migracijos politiką.

Anot, D. Grybauskaitės, Jungtinių Tautų pabėgėlių konvencijos interpretacijos ES jau taip išplėstos, kad daro pačią ES nesaugia.

Buvusi šalies vadovė taip pat ragina kartu su partneriais siekti neteisėtų migrantų grąžinimo į kilmės šalis, vykdyti migrantų atgrasymo politiką, ardyti nusikalstamus žmonių gabenimo tinklus.

Be viso to, D. Grybauskaitė ragina nedaryti grubių ir reputaciją bei pasitikėjimą griaunančių komunikacijos klaidų.  

„Nežadėk, ko negali įvykdyti. Pavyzdžiui, nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi“, – skelbiama įraše.

Iš viso šiemet į Lietuvą nelegaliai pateko 4026 užsieniečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. trumpai ir konkrečiai. Prezidentiškai, ryžtingai ir aiškiai, pilnai suvokiant situaciją. Gerą Prezidentę turėjo Lietuva.

  2. Puikiai pasakyta: „Nežadėk, ko negali įvykdyti. Pavyzdžiui, nepozuok prie tvoros, kurios praktiškai neturi“.
    Pasipiarinti valdžiažmogiai iš TS-LGBT moka nuo seno, naujomis technologijomis neblogai naudojasi Nelaisvės partija, o tai, žinia, veikia. Paklausiau krikšto sūnaus, kodėl jis ir jo bendraamžiai balsavo už vaivorykštinę partiją? Atsakė, kad patraukli, labai paprasta komunikacija bei žadėtas narkotinių medžiagų dekriminalizavimas kaip tik juos ir patraukė atiduoti savo balsus.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis