Šveicarijos protestantai kovoja prieš draudimą krikštytis viešuosiuose vandenyse

ŠaltinisCNE.NEWS

Praėjusią savaitę Kolonji (Šveicarija) evangelikų bažnyčia pateikė apeliacinį skundą šos šalies Federaliniam teismui. Bažnyčia nesutinka su draudimu krikštyti Ženevos ežere.

Teisinė kova dėl draudimo krikštytis Šveicarijos viešuosiuose vandenyse tęsiasi, rašo Evangeliques.info.

Praėjusių metų liepą Ženevos kantonas atsisakė leisti krikšto ceremoniją Ženevos ežere. Savo sprendimą jis grindė pasaulietiškumo įstatymu, kuris reikalauja, kad religinės praktikos apsiribotų privačia sfera.

Tačiau Šveicarijos evangelikų tinklas (RES), palaikantis Kolonji evangelikų bažnyčią apeliaciniame prašyme, teigia, kad tai nepriimtina. Jis teigia, kad krikštas viešose erdvėse yra sena praktika. Bažnyčia draudimą vadina „nepagrįstu išpuoliu prieš religijos ir susirinkimų laisvę“.

Tai pirmas kartas, kai pasaulietiškumo įstatymas panaudojamas teismo byloje, sako RES atstovas Stéphane’as Klopfensteinas (Stefanas Klopfenstainas). „Tikimės, kad Federalinis teismas išsakys savo poziciją ir suabejos šio neseniai priimto įstatymo įgyvendinimo nuostatomis“, – teigia jis. Stéphanas Klopfensteinas mano, kad reikalavimas prašyti leidimo krikštui yra per tolimas žingsnis. „Nei viena nereliginė asociacija neprivalo jo prašyti, jei nori susirinkti viešojoje erdvėje“.

Bažnyčia padavė kantoną į teismą, tačiau iki šiol nelaimėjo nė vienos bylos. Gruodžio mėnesį Respublikos ir Ženevos kantono teismas atmetė skundą. Jei Federalinis teismas taip pat priims kantonui palankų sprendimą, Protestantų bažnyčia ir RES gali kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte