Švedijos liuteronų kunigas – gėjus atsisako tuokti moteris ir vyrus

Geteborge (Švedija) gyvenantis liuteronų kunigas – gėjus ir žinomas LGBT aktyvistas atsisako tuokti vyrus su moterimis.

56 metų Karlo Johano parapijos klebonas Larsas Gardfeldtas nusprendė, kad po rugsėjo 19 d. vykusių Švedijos liuteronų bažnyčios valdybos rinkimų, kurie lemia bažnyčios strategiją, nebetuokti heteroseksualių porų.

Prieš balsavimą kilo ginčas, ar kunigai gali atsisakyti tuokti homoseksualus. Šiuo metu jie turi tokią teisę, jei LGBT sąjungos prieštarauja jų religiniams įsitikinimams.

Savo ruožtu Gardfeldtas teigė, kad, naudodamasis teise į sąžinės laisvę, jis netuoks heteroseksualių porų. Jis mano, kad yra „absurdiška, jog Švedijos Bažnyčia remia kunigus, kurie atsisako registruoti homoseksualių porų santuokas“.

„Jaučiu, kad buvau pastūmėtas priimti šį sprendimą (netuokti vyrų su moterimis – red. past.), nes arkivyskupas ir kiti hierarchai mano, jog labai svarbu, kad būtų galima ir toliau įdarbinti daugiau prieš gėjus nusistačiusių kunigų. Negalime naujiems kunigams įteigti, kad homoseksualūs žmonės yra prastesni“, – sakė gėjus kunigas.

Jis pabrėžė, kad nepripažįsta vyrų ir moterų santykių ir sako „ne“ heteroseksualioms poroms.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

13 KOMENTARAI

 1. Kaip jis gali būti kunigu, kuris nepripažįsta, kad paleistuvystė iškreiptu būdu yra sunkus nusikaltimas prieš Dievą? Jis nevertas būti vadinamas netgi eiliniu krikščioniu.

  • o pastorius. Tai viena. Antra – tai ir tikintys pastoriai neina preš Kūrėjo valią. O šis eina. Ką tai reiškia? Atsakymą žinote patys.

   • Visi Švedijos bažnyčios (liuteronų) dvasininkai yra kunigai (švediškai präst). Lietuvos liuteronų bažnyčioje dvasininkai vadinami kunigais taip pat, ne pastoriais. Pastoriais (švediškai pastor) Švedijoje vadinami kitų konfesijų dvasininkai.

  • Protestantai sventimu negauna, jie neturi apastalu sukcesijos, jie tik skiriami ar renkami is pasaulieciu tarpo, ir viskas, dar kitaip vadina ordinuojami. Juos vadinti kunigais netikslu.

 2. Šv. Arkangelai Mykolai, gink mus kovoje, būk mums apsauga nuo velnio niekšybės ir žabangų. Nuolankiai meldžiame: tesutramdo jį Dievas. O tu, dangiškosios kariuomenės Kunigaikšti, Dievo galybe nugramzdink į pragarą šėtoną ir visas visas piktąsias dvasias, kurios slankioja pasaulyje, kad pražudytų sielas. Amen.
  Kviečiu melstis kiekvieną šia malda kasdien, nes reikia pripažinti, mes mažai, ką galime padaryti prieš šėtono žabangus, mums reikia Jėzaus ir jo angelų, kad apgintų mus. Reikia melstis už šio straipsnio „herojų“. Jėzus įspėjo, kad paskutiniaisiais laikais bus daug netikrų pranašų, kurie mėgins mus suklaidinti, bet jis mus įspėjo, nepaliaujamai melstis ir budėti. Ir nebijoti. Ateik Viešpatie Jėzau!

 3. Iš kokio lizdo išsirito šis margaspalvis giedorius? Ar ne vyro pradėtas, moters pagimdytas, Dievo pašauktas į šį pasaulį? Visai protą praradęs. Jau nekalbu apie bent krislelį tikėjimo. Atsieit, „kunigas“ :)))

 4. Įdomu kas gali eiti tuoktis pas tą fizinį ir moralinį iškrypėlį normalūs žmonės nepažiūrėtų net į tą bažnyčią kur tas dvasios ir kūno ubagas tūno .

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis