Švedijos krematoriume organizuotos lobių žaidynės vaikams sukėlė pasipiktinimą

ŠaltinisCNE

Švedijos krematoriumas organizavo lobio paieškas vaikams. Taip jie gali sužinoti apie mirtį, teigia centras. Tačiau ne visi su tuo sutinka.

„Nesvarbu, ar esate jaunas, ar senas, jums kyla klausimų apie tai, kas atsitinka su jūsų kūnu po mirties”. Šia įžangine fraze Švedijos liuteronų bažnyčia Bore pakvietė žmones į atvirų durų dieną krematoriume. Ypač daug reakcijų ir diskusijų Švedijos žiniasklaidoje sukėlė paskelbta lobio paieška vaikams.

Krematoriume vaikai galėjo dalyvauti lobio medžioklėje, kurioje buvo ieškoma trolių piešinių, paslėptų po visą krematoriumo teritoriją. Tuo pat metu, rašo Norvegijos krikščioniškas dienraštis „Dagen”, jie galėtų gido klausinėti apie mirtį. Boreso kapinių vadovas Stefanas Bärve laikraščiui „Göteborgs-Posten” sakė, kad, jo manymu, tai gali padėti sumažinti tabu mirčiai. Jis pabrėžia, kad vaikai dažnai išdrįsta užduoti klausimus, kurių suaugusieji bijo.

Ekskursijos metu kremavimas nebuvo planuojamas. Šaltoji patalpa, kurioje kūnai guli prieš kremavimą, šia proga buvo uždaryta.

Vieni pasisakė už tai, kad vaikai nelįstų į krematoriumus, kiti mano, kad tai gera iniciatyva

Tačiau ekskursija sukėlė žiniasklaidos šėlsmą. Vieni pasisakė už tai, kad vaikai nelįstų į krematoriumus, kiti mano, kad tai gera iniciatyva, dėl kurios mirtis mažiausiems iš mūsų taps ne tokia baisi.

Krikščioniškas dienraštis „Vårt Land” kalbėjosi su Oslo laidojimo agentūros direktoriumi. Jis laikraščiui sakė, kad jie taip pat rengia atvirų durų dienas, tačiau tikslinė grupė niekada nebuvo vaikai.

Nepaisant to, jis nemano, kad Borås mieste vykstantis renginys gali kažkuo nustebinti. „Manau, kad sunkiau yra su žmonėmis, kurie apsimeta, kad mirtis neegzistuoja. Vaikai nėra apsaugoti nuo mirties. Jie turi ir senelius, ir kaimynus – juk mirtis vis tiek nutinka. Mūsų darbas – demistifikuoti, o ne kelti dar didesnę baimę”.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Pratina prie mirties apie eutanaziją. Kad mirtis – toks kasdieninis reiškinys kaip pusryčių bandelės valgymas. Ir jokio čia sakralumo, supraskit, nėra!

  2. Galėtume ir Vilniuje organizuoti tokias vaikų atrakcijas – Grušas turėtų pritarti:) Juk karstų ekvilibristika turėtų būti įdomi ne tik arkivyskupijai, bet ir vaikų smalsumui tenkinti. O patirties su karstais jie tikrai turi. Gal net didesnės patirties, nei švedai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte