Švedijoje nužudytas R. Kadyrovą kritikavęs tinklaraštininkas

ŠaltinisBNS

Švedijoje nužudytas Čečėnijos tinklaraštininkas Tumso Abdurachmanovas, laikomas pagrindiniu Čečėnijos autokratinio lyderio Ramzano Kadyrovo kritiku, pirmadienį pranešė žiniasklaida.

Čečėnų opozicinis „Telegram“ kanalas 1ADAT rašo, kad T. Abdurachmanovą „naktį nušovė grupė žmonių“. Taip pat pranešama, kad saugumo tarnybos paslėpė jo brolį.

Tuo metu „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL) praneša, kad tinklaraštininkas buvo nužudytas naktį į gruodžio 2-ąją.

Švedijos teisėsaugos institucijos kol kas nepateikė jokių komentarų.

Pasak žiniasklaidos, su T. Abdurachmanovu nepavyksta susisiekti nuo gruodžio pradžios. Tada buvo spėliojama, kad R. Kadyrovo kritikas galėjo būti nužudytas.

T. Abdurachmanovas Švedijoje turėjo politinį prieglobstį.

2020 metų vasarį į T. Abdurachmanovo gyvybę buvo pasikėsinta jo bute Švedijoje. Tinklaraštininkui pavyko nuginkluoti užpuoliką ir iškviesti policiją. Nuosprendis šioje byloje paskelbtas praėjusių metų sausį. Nuteistieji yra Rusijos piliečiai. Konkretūs nusikaltimo iniciatoriai nenustatyti, tačiau prokuroras teisme pareiškė, kad „pėdsakai rodo į Grozną“.

2020 metų vasarį į T. Abdurachmanovo gyvybę buvo pasikėsinta jo bute Švedijoje

Po apkaltinamojo nuosprendžio T. Abdurachmanovo byloje Vokietijoje buvo užkirstas kelias pasikėsinimui į jo brolio Muchamado gyvybę. Pasak žmogaus teisių gynėjo, jo nužudymą organizavo Parudi Edelgerijevas, kuris vadinamas R. Kadyrovo pusbroliu.

Kremlius pavedė R. Kadyrovui, užgniaužusiam savo regione visą opoziciją, palaikyti tvarką daugiausia musulmonų gyvenamoje Čečėnijoje, kurią per praeito amžiaus paskutinį dešimtmetį nusiaubė du separatistų karai su Maskva. Tarptautinės žmogaus teisių organizacijos kaltina Čečėnijos valdžią dėl žmonių grobimo, kankinimų ir savo kritikų žudymo.

Čečėnijos lyderis atmeta kaltinimus dėl savo indėlio prie išpuolių prieš savo kritikus užsienyje. Jis tvirtina, kad šiuos išpuolius vykdo užsienio tarnybos, siekdamos sukompromituoti jį ir pakenkti Rusijos įvaizdžiui.

R. Kadyrovas, Kremliaus sąjungininku tapęs buvęs čečėnų sukilėlis, palaikydamas Rusijos prezidento Vladimiro Putino invaziją į Ukrainą į šalį pasiuntė liūdnai pagarsėjusių čečėnų kovotojų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte