Svarbiausi savaitgalio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje

ŠaltinisBNS

Koronaviruso situacija. Per savaitgalį nustatyta 4237 atvejų, mirė 43 žmonių. Ligoninėse sekmadienį gydomi 1420 pacientai. Pirmąja doze paskiepyta per 3,5 tūkst. žmonių.

Rinkimai. Sekmadienį vyksta Kelmės ir Trakų rajonų merų rinkimai. Dėl Trakų rajono mero pareigų varžosi šeši kandidatai, dėl Kelmės rajono – aštuoni.

Netektis. Eidamas 80-us metus, nuo koronaviruso mirė mirė žinomas Palangos medikas, ilgametis vietos savivaldybės tarybos narys Albinas Stankus.

Vakcinos Taivanui. Taivaną pasiekė beveik 236 tūkst. Lietuvos paaukotų vakcinos nuo COVID-19 dozių. „Šią nuolatinę paramą ne tik labai vertina Taivano žmonės – tai rodo ir mūsų šalių demokratinės partnerystės tvirtumą“, – sakė Taivano prezidentė Tsai Ing-wen.

Taromatai. Seime vėl gaivinama idėja į taromatų sistemą įtraukti daugiau pakuočių – siūloma, kad į užstato sistemą būtų trauktos visos alkoholinių ir nealkoholinius gėrimų pakuotės, ne didesnės negu trys litrai. Prekybininkų atstovai įspėja, kad šie užmojai sužlugdys jau veikiančią užstato sistemą, tačiau siūlymą teikiantys parlamentarai sako, kad siekiant didesnio pakuočių sutvarkymo į šią sistemą reikia investuoti ir ją tobulinti.

Pralaimėjimas. Čekijos premjero Andrejaus Babišo partija pralaimėjo parlamento rinkimus centro dešiniųjų aljansui „Kartu“. Prognozuojama, kad dešiniųjų aljansas turės daugumą 200 vietų parlamente drauge su kitu bloku – prieš isteblišmentą nusistačiusios Piratų partijos ir centristų judėjimo STAN susivienijimu.

Kanclerio pasitraukimas. Į korupcijos skandalą įsivėlęs Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas paskelbė atsistatydinantis iš pareigų. Jį pareigose tikriausiai pakeis užsienio reikalų ministras Alexander’as Schallenbergas.

Ginčai. Išaugus įtampai tarp Kinijos ir Taivano, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pareiškė, kad taikus susivienijimas su Taivanu „gali būti realizuotas, ir tai bus padaryta“. Taivano prezidentė Tsai Ing-wen atkirto, kad jos vadovaujama sala nepasiduos Pekino spaudimui ir gins savo demokratinę tvarką.

Perspėjimas JAV. Jungtinės Valstijos ir Talibanas surengė pirmąsias tiesiogines derybas po JAV pasitraukimo iš Afganistano. Per jas Talibanas perspėjo Vašingtoną „nedestabilizuoti“ naujo Afganistano režimo.

Etiopijos operacija. Etiopijos kariai ir jų sąjungininkai pradėjo vykdyti antžemines operacijas ir antskrydžius prieš Tigrėjaus sukilėlius šiauriniame Amharos regione, įsisiūbavus spėlionėms, kad Etiopija ruošiasi plataus masto puolimui.

Netektis Pakistane. Mirė „Pakistano atominės bombos tėvu“ pramintas mokslininkas Abdul Qadeeras Khanas. Jis yra pripažintas nacionaliniu didvyriu už tai, kad savo šalį pavertė pirmąja pasaulyje islamo branduoline jėga, tačiau Vakarai laikė jį pavojingu persimetėliu dėl slapto branduolinių technologijų platinimo tinklo organizavimo.

Netektis Irane. Po sunkios ligos mirė pirmasis Irano prezidentas Abolhassanas Banisadras.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis