Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

ŠaltinisAFP-BNS

Vengrija šeštadienį išreiškė palaikymą Lenkijos Konstitucinio Tribunolo sprendimui, kuriame ginčijama Europos Sąjungos teisės viršenybė, ir paragino Bendriją gerbti narių suverenitetą.

Konstitucinis Tribunolas ketvirtadienį priimta nutartimi atmetė ES teisės viršenybės principą nacionalinių įstatymų atžvilgiu. Joje nurodoma, kad dalis ES sutarties straipsnių yra „nesuderinami“ su šalies Konstitucija.

Teismas taip pat įspėjo Bendrijos institucijas „neperžengti savo kompetencijos ribų“ ir nesikišti į Lenkijos teismų sistemos reformas – šios yra pagrindinis Varšuvos ir Briuselio nesutarimų objektas. 

Vyriausybės dekrete, kuriame išreiškiamas pritarimas teismo nutarčiai, Vengrijos premjeras nacionalistas Viktoras Orbanas paragino Briuselį „gerbti valstybių narių suverenumo ribas“. Apie tai pranešė jo spaudos tarnybos vadovas Bertalanas Havasi (Bertalanas Havašis).

V. Orbano pasirašytame dekrete ES kaltinama „bloga praktika“, kuria siekiama „atimti“ narių teises „slapta plečiant įgaliojimus“.

„ES teisės viršenybei gali būti teikiama pirmenybė tik Europos Sąjungos kompetencijos srityse“, – sakoma dekrete.

V. Orbano kabineto vadovas Gergely Gulyasas (Gergejas Guliašas) apkaltino Europos institucijas „bandant neteisingai interpretuoti aiškų sprendimą“, kurį priėmė Lenkijos Konstitucinis Tribunolas.

Lenkijos dešiniųjų premjero Mateuszo Morawieckio (Mateušo Moraveckio) sąjungininkas V. Orbanas dažnai nesutaria su Briuseliu teisės viršenybės, pabėgėlių ir kitais klausimais.

Teismo nutarčiai, kuri, ekspertų nuomone, galėtų išprovokuoti „Polexitą“ – išstojimą iš Europos Sąjungos, – sulaukiant vis daugiau neigiamos reakcijos, Lenkijos vyriausybė penktadienį patikino norinti, kad šalis liktų Bendrijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

  1. tikrai, ES teisė išsigimusi ir ji neturėtų nurodinėti valstybėms kaip joms gyventi, kai ES reikalavimai nesutampa su tų valstybių Konstitucija.
    Įdomu kaip ES nurodymai atitinka LT Konstituciją? Čia turėtume matyti visą paveikslą – be „konstitucinių dvasių“ ar „teismų praktikos“.

  2. Taip būna kai valstybė valdo ja besirūpinantis žmonės o ne pampersiniai valstybės ir tautos išdavikai kaip pas mus nupirkti soroso pinigais.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis