Svarbiausi rugsėjo 6-osios įvykiai

Migrantų krizė. Per parą į Lietuvą iš Baltarusijos patekti bandė apie 60 neteisėtų migrantų, nė vienas įleistas nebuvo. Lietuvos pasieniečiai taip pat sulaikė 13 irakiečių, pasiprašiusių prieglobsčio Latvijoje, tačiau neteisėtai išvykusių iš šalies.

Bausmė Kalesnikavai. Baltarusijos teismas nuteisė 11 metų kalėti vieną ryškiausių šalies opozicijos figūrų Maryją Kalesnikavą, kurią režimas kaltino raginimais imtis veiksmų siekiant pakenkti nacionaliniam saugumui bei sąmokslu siekiant užgrobti valdžią. Jos advokatui Maksimui Znakui skirta 10-ies metų bausmė. Europos Sąjunga pareiškė, kad „Minsko režimas toliau akivaizdžiai nepaiso Baltarusijos žmonių žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių“, o Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuosprendį pavadino teisingumo parodija.

Rau vizitas. Lietuvoje viešėjęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau su šalies vadovais aptarė bendradarbiavimą sprendžiant migrantų krizę. Kalbėdami apie ES svarstomas bendras migracijos ir prieglobsčio taisykles, Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai sukritikavo siūlymus kurti mechanizmą migrantų pasidalijimui tarp Bendrijos šalių.

Išvežti muitininkai. Pranešta, kad du Lietuvos muitinės pareigūnai, penktadienį Rusijos pasienyje tikrinę traukinį Maksva-Karaliaučius, per klaidą buvo išvežti į Rusiją. Jie grįžo sekmadienį.

Perversmas Gvinėjoje. Gvinėjos specialiosios pajėgos įvykdė perversmą, suėmė prezidentą ir neribotam laikui įvedė komendanto valandą šioje Vakarų Afrikos valstybėje. Perversmo lyderis pažadėjo sudaryti vyriausybę pereinamajam laikotarpiui ir nepersekioti ankstesnės šalies valdžios.

Pasipriešinimas Afganistane. Talibanas pareiškė laimėjęs svarbų mūšį dėl Pandžšyro slėnio – paskutinės pasipriešinimo talibams tvirtovės – ir kontroliuojantis visą Afganistano teritoriją. Talibai pakvietė buvusius Afganistano pajėgų narius integruotis į naująjį režimą, tačiau pasipriešinimo pajėgų lyderis paragino afganistaniečius sukilti už savo šalies laisvę.

Skandalas Brazilijoje. San Paule vykusios 2022 metų Pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynės tarp Brazilijos ir Argentinos buvo nutrauktos vos septintą minutę, į aikštę įbėgus brazilų pareigūnams, kurie siekė sulaikyti keturis argentiniečių futbolininkus, įtariamus Brazilijos COVID-19 protokolų pažeidimu. Visi keturi futbolininkai rungtyniauja Anglijoje – taisyklės Brazilijoje numato, jog iš Jungtinės Karalystės atvykę asmenys privalo karantinuotis 14-ai dienų.

„Šang-Či“ debiutas. Filmas „Šang-Či ir dešimties žiedų legenda“ – pirmoji pagal „Marvel“ komiksą pastatyta kino juosta, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka azijietis – debiutinį savaitgalį Šiaurės Amerikoje uždirbo 71,4 mln. JAV dolerių. Tai – rekordinis JAV Darbo dienos savaitgalių debiutas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis