Darbdavių ir profsąjungų atstovai: po rugsėjo 13-os darbuotojų testavimo tvarka nesikeis

ŠaltinisBNS

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, jog tiek darbdaviai, tiek profesinės sąjungos pritaria, kad skiepijimas yra vienintelė galimybė sukurti saugią aplinką tiek darbe, tiek visuomenėje. Darbdavių ir profesinių sąjungų atstovai teigia išgirdę, kad privalomą darbuotojų testavimą ir po rugsėjo 1-osios apmokės Vyriausybė. 

„Tai yra vienintelė galimybė suteikti gydymo paslaugas visiems, kuriems jos yra reikalingos ir šiandien ta grėsmė yra iškilusi, kad didėjant sergamumui gydymo paslaugos gali vėl būti mažiau prieinamos, todėl sprendimų ieškosime drauge“, – po darbdavių, profsąjungų ir Vyriausybės atstovų susitikimo, kuriame aptartos darbo sąlygos po rugsėjo 13 dienos, pirmadienį žurnalistams sakė M. Navickienė. 

Pasak jos, susitikime kalbėta, jog pasiskiepijusių žmonių skaičių galėtų didinti pakartotinė galimybė didesnėse įmonėse žmones skiepyti darbo vietoje, mobiliuose punktuose.

„Keletą savaičių turėsime laiko įvertinti, kaip keičiasi vakcinavimosi tempai. Jei matysime, kad rezultatai pozityvūs, tai irgi lems tam tikrus sprendimus, kurie atsispindės projektuose, kuriuos svarstysime Vyriausybėje ir Seime rudenį“, – sakė ministrė. 

Be to, jos teigimu, gamybos įmonių atstovai susirūpinę dėl testavimo po rugsėjo 13 dienos. Pasak ministrės, į tai bus bandoma atsižvelgti.

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis teigė, kad darbdaviai palaikys visus Vyriausybės žingsnius pandemijai valdyti. 

„Ar tai galimybių pasas, ar testavimas. Mūsų palaikymas Vyriausybei bus pilnas pandemijos valdyme“, – po susitikimo sakė A. Romanovskis. 

Pasak jo, susitikime patvirtinta, jog privalomą testavimą apmoka Vyriausybė, tačiau darbdavių teigimu, vis dar kyla iššūkių gauti nemokamą testą, nes yra didžiulės eilės.

Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės, premjerė patvirtino, jog po rugsėjo 13 dienos tvarka nesikeičia ir darbuotojai, kurie privalomai turi testuotis, tą gali daryti visuose oficialiuose testavimo centruose.

„Jokiu būdu reikalavimas patiems apsimokėti už testus arba prašymas galimybių pasų darbo vietose nėra reglamentuotas šiai dienai teisės aktuose ir taip neturėtų būti“, – sakė I. Ruginienė.

Jokiu būdu reikalavimas patiems apsimokėti už testus arba prašymas galimybių pasų darbo vietose nėra reglamentuotas

„Visiems darbuotojams reikia žinoti, kad testuotis, jei įeina tie darbuotojai į privalomą testavimosi sąrašą, jiems privalu tą daryti ir atsisakyti galimybės nėra, bet tą turi daryti oficialiuose testavimo centruose ir testas bus nemokamas“, – pridūrė ji.

Vyriausybė yra įpareigojusi privalomai profilaktiškai testuotis dėl koronaviruso nepersirgusius ar nepaskiepytus gamybos įmonių darbuotojus. Tokia prievolė įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos.

Nuo liepos pabaigos testavimas privalomas krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros, maitinimo įstaigų darbuotojams. Jiems tikrintis reikia ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų.

Nuo rugsėjo 13-osios taip pat didžioji dalis paslaugų galės būti teikiamos tik įgijusiems imunitetą po skiepų ar ligos, arba turintiems neigiamą PGR testą.   

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis