Svarbiausi rugpjūčio 25-osios dienos įvykiai

ŠaltinisBNS

Mokslo metai. Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė, kaip atrodys artėjantys mokslo metai. Svarbiausi akcentai:

* Pagal dabartinį scenarijų, ugdymas vyks kontaktiniu būdu be didesnių apribojimų, išskyrus aukštąjį ir profesinį mokymą, kur į įstaigas leidžiami tik pasiskiepiję, įgiję imunitetą arba periodiškai besitestuojantys studentai ar moksleiviai.

* Nuo rugsėjo 1-osios startuos „Geros savijautos“ programa: moksleiviai galės gauti individualias emocinės sveikatos stiprinimo konsultacijas, ar dalyvauti komandinio darbo užsiėmimuose. Kiekvienai klasei numatyta 20 papildomų konsultacijų ugdymo spragoms taisyti.

* Stiprinamos nuostatos dėl vaikų lankomumo: siekiama, kad visi vaikai iki 16 metų lankytų įstaigas net ir esant pandeminei situacijai. Ministrė teigia, kad šioje srityje pastebima nemažai tėvų piktnaudžiavimo.

* Nuo rugsėjo mokyklose žadama įgyvendinti plačią informacinę kampaniją, skatinančią skiepytis nuo COVID-19.  

Afganistaniečių parskraidinimas. Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų. Trečiadienio popietę atskraidinta dar pusšimtis, vėliau laukiama trečio lėktuvo. Jie apgyvendinami Raseinių rajone, per daugiau kaip mėnesį jiems planuojama suteikti pabėgėlių statusą. Evakuacijos operacija bus oficialiai baigta ketvirtadienį.

Koronaviruso situacija:

* Nustatyti 649 nauji koronaviruso atvejai, mirė penki žmonės. 14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 279. Ligoninėse gydomi 474 COVID-19 pacientai. Per parą pirmąja doze paskiepyta per 6 tūkst. žmonių.

* Lietuvos ministerijos planus donuoti dar koronaviruso vakcinų, taip pat planuojama įvykdyti dar vienus vakcinų mainus su Norvegija, kai jiems skolinama „Pfizer“ vakcina, o mainais gaunama „Janssen“.

* Mobiliosios programėlės duomenų tyrimas parodė, kad „Pfizer-BioNTech“ ir „AstraZeneca“ vakcinų nuo COVID-19 dviejų dozių teikiama apsauga ima blėsti per trumpesnį nei pusės metų laikotarpį, todėl gali reikėti pastiprinamųjų skiepų dozių.

* Latvijos premjeras Krišjanis Karinis pareiškė, kad neplanuojama uždaryti ekonomiką per kitą koronaviruso bangą, tačiau kai kurios paslaugos bus sunkiau gaunamos nepasiskiepijusiems.

Migrantų krizė. Į Lietuvą neįleisti du migrantai. Iš viso 14 migrantų iš tų, kurie neteisėtai į šalį pateko anksčiau, išskraidinta į kilmės šalis.

Geresnės prognozės. „Swedbank“ iki 4,2 proc. pagerino šių metų Lietuvos ekonomikos augimo prognozę, tačiau kitų metų sumažino iki 3,5 proc. Banko ekonomistas Nerijus Mačiulis teigia, kad prognozės pakito, nes dalis augimo, kuris buvo prognozuotas kitiems metams, buvo stebėta jau šiemet.

Atidarytas uostas. Kinija atnaujino darbą Ningbo uoste – trečiame didžiausiame pagal krovinių apyvartą pasaulyje, ypač svarbiame konteinerių logisitkos grandinėje. Uostas buvo uždarytas po to, kai vienam jo darbininkui buvo diagnozuotas koronavirusas.

„OnlyFans“ sprendimas. Sparčiai populiarėjanti virtuali platforma „OnlyFans“, leidžianti už mokestį dalintis erotinio pobūdžio turiniu, pakeitė savo ankstesnį sprendimą neleisti skelbti atvirai seksualinių vaizdų. Platforma anksčiau planuotą sprendimą siejo su bankų spaudimu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis