Sprendimas dėl TS-LKD vadovybei toliau prieštaraujančio M. Majausko – jau netrukus

ŠaltinisBNS

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui konservatoriui Mykolui Majauskui toliau balsuojant už ilgesnius lengvatinių pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifų galiojimo terminus nei siūlo Vyriausybė konservatorių frakcijos seniūnė sako, kad jo likimas partijoje ir komiteto pirmininko pareigose bus sprendžiamas artimiausiu metu.

„Dabar mes norime išsispręsti biudžeto klausimus, interpeliaciją (užsienio reikalų ministrui – BNS). Praeis šita diena ir žiūrėsime, kaip čia viskas susidėlioja. Artimiausiu metu“, – antradienį BNS sakė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Paklausta dėl konkretesnio termino, ji teigė, kad dėl M. Majausko elgesio gali būti apsispręsta artimiausiomis savaitėmis, gal net greičiau negu iki Kalėdų. 

M. Majauskas situacijos BNS nekomentavo. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė pripažino, kad yra pasvarstymų dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko keitimo.   

„Tikrai nepraeis nepastebėta“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

„Įsijungs kažkokie partiniai mechanizmai“, – pridūrė ji. 

Paklausta dėl konkretesnio termino, ji teigė, kad dėl M. Majausko elgesio gali būti apsispręsta artimiausiomis savaitėmis, gal net greičiau negu iki Kalėdų

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad sprendimai dėl M. Majausko, kaip rodo precedentai partijoje, gali būti įvairūs.

„Tiesiog sakau, kad yra įvairių precedentų, yra precedentų, kuomet už partijos taisyklių nesilaikymą ar etikos pažeidimus buvo žmonės suspenduoti. Pono Rimanto Dagio atveju buvo nutarta, kad jam nebus leista kandidatuoti kaip partijos nariui, sulaukiant partijos paramos. Buvo žmonių, kurie buvo pašalinti iš partijos. Noriu pasakyti, kad bendruomenė, kuri yra taisyklėmis grįsta, kuri savo gyvavimą grindžia rule of law (teisės viršenybės – BNS) principu, manau, kad ji turi tokius sprendimus tokiu būdu ir įgyvendinti“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė konservatorių lyderis.

Praėjusią savaitę valdantieji konservatoriai Seimo Biudžeto ir finansų komitetą papildė nauju savo atstovu – Justu Džiugeliu. Tokiu atveju valdantieji ir opozicija šiame komitete įgijo po lygiai balsų – po šešis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas yra įpareigojęs frakcijos Seime narius neteikti biudžetui iniciatyvų, nederintų su Vyriausybe.

Premjerė yra sakiusi, kad balsavimas dėl kitų metų valstybės biudžeto priėmimo Seime parodys, ar Vyriausybė turi parlamento paramą.

Mūšis dėl PVM lengvatų restoranams, kultūros, sporto paslaugoms vyksta nuo pat biudžeto projekto pateikimo spalį.

Galop premjerė Ingrida Šimonytė pasiūlė lengvatinį 9 proc. PVM neterminuotai taikyti meno ir kultūros įstaigų bei renginių lankymui, elektroninėms knygoms bei elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams, tačiau nuo kitų metų liepos panaikinti lengvatą maitinimo paslaugoms, atlikėjams bei sporto renginių ir klubų lankymui.

M. Majauskas ir jo vadovaujamas komitetas siekia, kad PVM lengvatos būtų taikomos plačiau.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte