Šiluvos bazilikoje Kauno arkivyskupas metropolitas K. Kėvalas: reikia meilės žvilgsnio į tikrovę

Rugpjūčio 13-ąją švenčiant iškilmingas šv. Mišias Šiluvos bazilikoje, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas atkreipė dėmesį, koks stiprus ir drąsinantis yra Dievo žodis.

Žvelgdamas į Jozuės knygą (Joz 24, 1–13), kalbančią apie išrinktosios tautos kelionę į Pažadėtąją žemę, arkivyskupas atkreipė dėmesį, jog kai kurie jau nebetikėjo Dievo pažadais.

Mūsų dabartinėje situacijoje Lietuvoje irgi dabar laikant egzaminą, kai taip susipriešinę įvairūs požiūriai, arkivyskupas pabrėžė tikėjimo ir maldos galią, meilės žvilgsnį į tikrovę.

„Kai Jėzaus paklausė, „ką mums veikti, kad darytume Dievo darbus?“, Jis atsakė: „Tai ir bus Dievo darbas: tikėkite tą, kurį Jis siuntė“ (Jn 6, 28–29). Dėmesio: tikėjimas yra darbas! Mums reikia tas galias stiprinti“, – pabrėžė arkivyskupas.

„Štai kodėl, brangieji, atvykstame į Šiluvą ir šioje „dangaus ambasadoje“ stiprinamės didžiais įvykiais. Čia vyko Švč. Mergelės Marijos apsireiškimas, vienas pirmųjų Europoje. Žinom, kokius malonės darbus Viešpats čia daro. Esam Europos kultūros ir šeimos dalis. Esam iškovoję Tėvynės laisvę. Dabar mums reikia nepasimesti, susikaupti ir tvirtinti tikėjimą. Visi esame komanda, negalime išsiblaškyti, pasimesti, išsigąsti“, – sakė arkivyskupas Kęstutis.

Homilijoje paraginta dirbti ypač dėl šeimų, jų palaikymo ir stiprinimo mūsų Tėvynėje.

Apie ypač krikščionių įsipareigojimą brolybei (nenutraukiamam ryšiui) ir taikai, kylantį iš įsipareigojimo Kristui – Tiesai, katechezėje prieš šv. Mišias kalbėjo kunigas Vincentas Lizdenis, o už Lietuvos dabartinę situaciją melstasi Rožinio malda, į kurią įsitraukė ir tiesiogiai piligrimai Šiluvoje, ir „Marijos radijo“ klausytojai, ir transliacijų arkivyskupijos kanalais bei Delfi.lt žiūrovai.

Švenčiant mažuosius tryliktosios dienos atlaidus, jau buvo kviečiama atvykti į didžiuosius Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidus, dėkojama visiems, kurie dalysis gerąja žinia apie šią būsimą tikėjimo šventę Šiluvoje rugsėjo 7–15 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis