Seimui įteikta beveik 50 tūkst. parašų prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą

2021 m. gegužės 25 d. Seimui ir Prezidentui įteikta peticija prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą, kurią pasirašė 48 711 asmenų.

Šiandien teikiamu Partnerystės įstatymu yra siekiama apeiti Konstitucijos reikalavimus santuokai (lyčių skirtingumo principą) ir pakeisti teisinę šeimos sampratą Lietuvoje.

Partnerystės įstatymas įteisins alternatyvą civilinei santuokai, kuri kurs šeimos santykius tarp vienos lyties asmenų. Savo turiniu partnerystė yra santuoka, tik kitu pavadinimu. Pamatinės konstitucinės vertybės gali būti keičiamos tik referendumu, kaip numato Konstitucijos 9 straipsnis.

Peticija prašoma balsuoti prieš bet kokius partnerystės įteisinimo projektus, priimtus vetuoti, o tos pačios lyties porų ir kitų ne šeimoje kartu gyvenančių asmenų praktines problemas spręsti priimant vadinamąjį Susitarimo dėl bendro gyvenimo projektą. Kadangi lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas keistų šeimos sampratą, peticijos autoriai reikalauja pasitikrinti Lietuvos žmonių valią surengiant referendumą dėl šeimos sampratos apibrėžimo tiesiogiai Konstitucijoje.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje skelbiama, kad šeima yra valstybės ir visuomenės pagrindas. Šeimai skirtame Konstitucijos 38 straipsnyje minima tik santuoka, tėvystė, motinystė ir vaikystė, o kitokių šeimos pagrindų nėra paminėta. Todėl lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas Seimo priimtu įstatymu reikštų Konstitucijoje įtvirtintos tautos valios paneigimą, sukuriant naujus teisinius šeimos atsiradimo pagrindus.

„Kelių įtakingų politikų entuziazmas dėl partnerystės įteisinimo neturėtų viršyti Konstitucijos kūrėjų intencijų ir absoliučios daugumos visuomenės nuostatų klausimu, kuris yra apibrėžtas ne eiliniu, bet aukščiausiu šalies įstatymu. Pamatinės konstitucinės vertybės turėtų būti keičiamos vieninteliu sąžiningu keliu – referendumu. O buldozeris, kuris dabar važiuoja, pavyzdžiui, Tėvynės Sąjungos prezidiumo įpareigojimas partiečiams nepalaikyti referendumo dėl partnerystės, niekaip nedera su laisvu Seimo nario mandatu ir demokratija apskritai“, – teigia parašus politikams perdavusio Laisvos visuomenės instituto direktorė Diana Karvelienė. 

Visuomenininkų atstovė taip pat atkreipia dėmesį, kad tai, jog partnerystės įteisinimas nekeis šeimos sampratos, yra apgaulė. „Partnerystės įstatymo projektu yra siekiama sukurti alternatyvią santuokos formą, kuriai būtų netaikomi Konstitucijos reikalavimai. Tas akivaizdu netgi iš teksto. Įdomumo dėlei patikrinus partnerystės projektą plagiato patikros sistemoje paaiškėjo, kad jis didžiąją dalimi (66 procentais) sutampa su kitais šaltiniais. Didžioji dalis sutampančio teksto yra Civilinio kodekso nuostatų taikomų išimtinai santuokai kopija. Gėda, kad valdantieji tiek negerbia visuomenės, jog užsispyrusiai ir nuosekliai meluoja neva partnerystė nėra šeima.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. vilkas kiauksi 🙂 🙂 🙂 O iš tikro – miela direktore. Ar matot, kaip pasielgė Tauta. Paėmė ir išėjo į maršą. Va šito tikrai išsigando dalis seimūnų. Juk tai jų užpakaliai degs kituose rinkimuose , jei būtų pritarę tam įstatymui…Išvada : nebijokit pasitikėti žmonėmis. Gal „ne tais“, gal grubiais, gal tiesmukai sakančiais, ką galvoja. Todėl aiškiais ir suprantamais, ne politkorektiškais. Tokie mes esam – lietuviai. Tylim, kol įmanoma kęsti. Bet galim garsiai pasakyti „ne“, jei ant galvos jau lipa

  2. Viskas vyksta taip,kaip ir turėtu būti. Esame normali,sveika tauta. Todėl mums visai nereikia įstatymų,padėsiančių išsikeroti,nesveikam ir iškrypusiam gyvenimo būdui. Net šlykštu matyti,kaip jie,vaivorykštiniai,nori itvirtinti iškrypėlišką savo piziciją. Jų visada buvo,ir jie sėkmingai gyveno tarp mūsų,kol ne pradėjo viešintis. Todėl patarimas,ne mokamas,vaivorykštiniams. Jei jau taip ne kenčiate,ir jums yra ne priimtini,Lietuvos įstatymai,tai visada galite nusispjauti,į šią šalį,ir sėkmingai išvykę,įsikurti šalyje,kur tokie kaip jūs,yra toleruojami. Bet jei jums yra priimtina Lietuva,užsičiaupkite,nesiviešinkite,ir gerbkite mūsų esamus įstatymus,ir konstituciją.????

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte