Seimo pirmininkė: priimtas sprendimas tęsti darbus – racionaliausias

ŠaltinisBNS

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumui pareiškus pasitikėjimą Ingridos Šimonytės Vyriausybe, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ragina tęsti darbus, anot jos, sukilusios emocijos nurims.

Mano, kad reikia tęsti darbus

„Man atrodo, kad mes turėtumėme tęsti darbus, ir tos emocijos, kurios tikrai buvo užkaitę pastarąsias porą savaičių, tikiu, kad susigulės“, – šeštadienį žurnalistams kalbėjo parlamento vadovė, atvykusi į koalicijos partnerių Laisvės partijos Vilniuje rengiamą suvažiavimą.

Ji pažymėjo mananti, jog prezidiumo priimtas sprendimas buvo racionaliausias.

Valdančiosios TS-LKD prezidiumas penktadienį nusprendė, kad nepaisant nepavykusio bandymo surengti pirmalaikius Seimo rinkimus, I. Šimonytės Vyriausybė ir valdančioji koalicija turi dirbti toliau.

Šis posėdis sukviestas po to, kai Seimas atmetė ankstesnį jo siūlymą surengti šalyje pirmalaikius parlamento rinkimus, siekiant perkrauti visą politinę sistemą dėl neskaidrių išmokų savivaldoje.

„Per šias porą savaičių buvo daug dalykų pasakyta dėl Vyriausybės tolimesnio darbo. Aš manau, kad Vyriausybė turėtų dirbti ta sudėtimi, kuria dirba dabar. Natūralu papildant, matyt, švietimo ministru ar ministre, ir tikiuosi, kad visos valdžios šakos į tai žiūrės konstruktyviai“, – pažymėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Įvairūs vertinimai dėl koalicijos ateities

„Viešoji erdvė pildosi įdomiais vertinimais dėl koalicijos ateities. Šiandien jau galima skaityti apie būsimą „darbą iš išskaičiavimo“, suprask, nebe „iš meilės“. Politinių koalicijų esmė šiaip jau ir yra (iš)skaičiavimas. Mes į Seimą susirinkome dirbti su labai aiškiomis nuostatomis bei vertybėmis. Koalicijoje šiandien yra 74 politikai. Nuo labai liberalių iki labai konservatyvių. Šios realybės negalime ignoruot, kad ir kaip norėtųsi komentuojantiems. Kaip ir to, kad koalicijos nesudaromos remiantis draugiškumu ar kitomis emocijomis. Kaip tik – koalicijos pagrindas yra kuo racionalesnis išskaičiavimas”, – penktadienį feisbuke rašė ji.

„Taigi, gal ir paradoksalu, bet koalicijos sėkmės pagrindas yra kuo teisingesnis išskaičiavimas. Lūkesčių ir galimybių vertinimas bei jų gretinimas. Na o šiandien, būdami racionalūs žmonės, emocijas galime patraukti ir grįžti prie kasdienio darbo. Kuris, beje, vyksta kiekvieną dieną. Įstatymai priimami, koalicijos partneriai kalbasi, bendrus darbus planuoja. Išskaičiuodami”, – pridūrė Seimo pirmininkė.

Vienos problemos sprendimas sukeliant didesnę, nėra tinkamas būdas – Seimo pirmininkė

„Aš vėlgi nenoriu spėlioti, kokie buvo tikrieji tikslai. Matyt, buvo noras kažkaip tai, na, į šoną šiek tiek nustumti tą kilusią, nepatogią temą. Kaip ir sakiau tada, galiu pakartoti ir dabar, kad vienos problemos sprendimas sukeliant kitą, didesnę, nėra tinkamas būdas“, – kalbėjo šeštadienį Seimo pirmininkė.

I. Šimonytė tuomet teigė, kad jei nebus priimtas sprendimas paleisti Seimą, ji po NATO viršūnių susitikimo trauksis iš pareigų, tačiau šią savaitę poziciją sušvelnino. Vyriausybės vadovė teigė, kad į šias pareigas ją delegavo partija, tad ši ir turi spręsti, ar ją atsistatydinti, ar dirbti toliau.

Valdančiosios koalicijos partneriai – Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis – yra pareiškę, jog centro dešinės koalicija turėtų likti dirbti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte