A. Armonaitė: „laisviečiai“ – vienintelis progresyvios žmogaus teisių darbotvarkės vėliavnešys

ŠaltinisBNS

Šiuo metu vidaus politikoje nereikia chaoso ir nenuspėjamų mokesčių, sako Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Mano, kad nereikia gąsdinti žmonių „naujomis bėdomis”

„Turime nustoti gąsdinti tik spėjusius aprimti žmones naujomis bėdomis. Ne chaosas vidaus politikoje ir nenuspėjami mokesčiai dabar reikalingi. Gyvenimas turi būti pilnavertis ir mes už tokį gyvenimą kovosime“, – šeštadienį Laisvės partijos suvažiavime kalbėjo A. Armonaitė.

„Ir aš labai norėčiau, kad neprarastume noro gerai, laimingai gyventi ir mes, kad vis daugiau mūsų žmonių galėtų jaustis stiprios vidurinės klasės dalimi. Taip, mūsų Vyriausybė kaip nei viena kita Lietuvos Vyriausybė išgyveno krizę po krizės. Bet nepamirškime, kad kartu su mumis visas jas išgyveno ir Lietuvos žmonės. Išgyveno, atlaikė ir sustiprėjo“, – pažymėjo partijos pirmininkė.

Ji savo partiečiams pažymėjo, jog „laisviečiai“ yra vienintelis „progresyvios žmogaus teisių darbotvarkės vėliavnešys“, vardindama partijos keltas ir Seime įgyvendintas iniciatyvas.

Turime nustoti gąsdinti tik spėjusius aprimti žmones naujomis bėdomis. Ne chaosas vidaus politikoje ir nenuspėjami mokesčiai dabar reikalingi.

„Kartą ir visiems laikams išsprendėme pavardžių rašybos klausimą, ištaisėme valstiečių įtvirtintus neadekvačius draudimus nevaisingoms poroms, Lietuvos baudžiamoji politika pagaliau tampa grįsta ne sovietiniu žiaurumu, o protingumu ir proporcingumu. Pagaliau, nei viena kita partija nenuėjo taip toli įgyvendindama pokyčius, svarbius LGBTQI+ žmonėms“, – sakė A. Armonaitė.

Partijos vadovė savo kalboje taip pat akcentavo paramą Ukrainai Rusijos pradėto karo fone.

Laisvės partija šeštadienį renka pirmininką, A. Armonaitė iki šiol yra vienintelė paskelbusi savo kandidatūrą, ji partijai vadovauja nuo šios įsteigimo 2019 metų birželio 1 dieną.

Laisvės partija įkurta, kai dalis jos narių ir lyderiai, tarp jų – dabartinė partijos pirmininkė A. Armonaitė ir buvęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius, prieš tai paliko Liberalų sąjūdį.

Partija turi 11 Seimo narių frakciją, dalyvauja koalicinėje Vyriausybėje bei vadovauja Ekonomikos ir inovacijų, Teisingumo bei Susisiekimo ministerijoms.

Džiaugėsi racionalia liberalų įtaką nelabai ramiomis pastarosiomis savaitėmis

Laisvės partijos atstovus suvažiavime pasveikinti atvyko ir Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji savo kalboje pabrėžė liberalių partijų svarbą vidaus politikos ir geopolitinių įtampų fone.

„Permainos mūsų tikrai nebaugina, bet jos turi būti ne tik drąsios, bet ir tokios, kurių prasmę gali nesunkiai ir sau, ir kitam paaiškinti. Kaip ir šiandien, turime gerą progą pamatyti racionalią liberalų įtaką nelabai ramioms pastarosios savaitėms“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji pažymėjo, jog valdančiosios koalicijos partneriai – Laisvės partija, Liberalų sąjūdis bei konservatoriai – valdžioje yra vienu sunkiausių periodu Nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

„Vertinu mūsų bendrą darbą Seime įgyvendinant bendrą darbotvarkę, susijusią su žmogaus teisėmis (…). Vertinu ir mūsų balsą reaguojant į pastarosiomis savaitėmis politinę sumaištį savo laikysena parodė, kad bendras valstybės interesas mums yra svarbiau nei ambicijos ir nuoskaudos“, – sakė parlamento pirmininkė.

Partijos suvažiavime dalyvauja apie 100 jos narių ir kitų politikų. Į jį taip pat buvo atvykęs riaušių prie Seimo byloje kaltinamas  Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, jis laidė nepagarbias replikas, filmavo renginį, tačiau netrukus pasišalino.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  • tai dar blogiau negu stalin ir lenin pakartojimai, juk jau XXI a., o ne feodalizmo liekanu kolchozu laikai….

 1. Kaip gražiai besuoktų, atseit, Laisvės partijos skleidžiama demoralizcija ir ateizmas buvo civilizacijų, imperijų, valstybių ir tautų žlugimo bei išnykimo priežastis.

 2. Laisvės partijos taip vadinamos vertybės – tai ne progresas, bet regresas.
  Progresas – tai būtų siekimas kažko naujo, o laisvės partija jokių naujų vertybių nesiūlo, bet bando atgaivinti šimtmečio senumo senas komunistines-leninistines „vertybes”. Homoseksualumą dar Leninas savo raštuose siūlė diegti kaip atsvarą, pasak jo, buržuazinei atgyvenai – šeimai. Lenino dekretais buvo panaikinta šeimos institucija, kaip buržuazijos atgyvena ir buvo įvestas naujas šemos modelis, kuris teigė, kad nuo šiol visi gali mylėtis kas su kuo nori, o vaikus užaugins valstybė. Tuo metu lenino Rusijoje kylo ir homoseksualizmo judėjimai, yra išlikę senosios nuotraukos, kuriose užfiksuoti nuogų lesbiečių paradai-demonsracijos su transparantais rankose. Visos šios nuodėmės, žinoma, buvo derinamos su didelėmis dožėmis (laisvą svaiginimąsi taip pat propaguoja ir laisvės partija). Vėliau ėmus rastis dideliems kiekiams niekam nereikalingų vaikų, išplitus venerinėms ligoms, kylus visiškai sumaiščiai ir degradacijai, pati komunistų partija buvo priversta atsisakyti laisvos meilės ideologijos ir ėmė remti šeimas, atsirado ir naujas terminas – „tarybinė šeima”.
  Savo veiksmais komunistai išbandė (o bandymų metu sugriovė jais patikėjusių begalės jaunų žmonių gyvenimus) ir buvo priversti pripažinti, kad šeima yra visuomenės pagrindas būtina sąlyga ramiai, laimingai ir kūrybingai visiems gyventi.

 3. Savo kalboje Armonaitė žodžiais išreiškė norą, kad vis daugiau žmonių galėtų jaustis stiprios vidurinės klasės dalimi.
  Tai tik žodžiai, o darbais visi valdantieji – konservatoriai, laisvė partija ir socialdemokratai naikina šią viduriniąją klasę. Savo veiksmais visi valdantieji, tame tarpe ir laisvės partija daro viską, kad maksimaliai sumažintų visų žmonių perkamąją galią ir tuo suduotų smūgį smulkiajam verslui. Laisvės partija pritarė visiems valdančiųjų veiksmams – valstybinių elektros tinklų nusavinimui ir elektros kainos pakėlimui, atsisakymui kompensuoti būtinųjų produktų krepšelį ir kurą krizės metu (kaip tą padarė lenkai ir daugelis kitų šalių), kuro akcizo didinimui, žemės ūkio griovimui, smulkaus verslo uždarymui melo pandemijos metu…
  Armonaitės ši kalba – tai konservatorių ir visų masonų stiliaus elgesys, kuomet savo žodžiais jie yra už krikščioniškas vertybes, už Tėvynę, už žmonių gerovę, o veiksmais daro viską, kad šias vertybes ir Tėvynę sunaikintų, žmonių gerovę sužlugdytų.
  Komunistinės demagogijos mums nereikia, mums yra reikalingi vertybiniai, turintys idealus lyderiais, tikri Žmonės.

 4. Laisvės partija net ir retoriką naudoja komunistinę.
  Komunistai patys save taip pat laikė progresu ir vadino visuomenės avangardu.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte