Seimo narys A. Navickas išvertė knygą apie Bažnyčios ir LGBT santykius, leidybai renka aukas

Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, buvęs Bernardinai.lt vyr. redaktorius, Andrius Navickas savo feisbuko paskyroje pakvietė savo sekėjus į talką – prisidėti prie jo išverstos James Martin SJ knygos „Statant tiltą: kaip Katalikų Bažnyčiai ir LGBT bendruomenei užmegzti pagarbų santykį“ leidybos.

Savo paraginime A. Navickas rašo: „Ji nepatogi, nes griauna Lietuvoje stiprų mitą apie apokaliptinę institucinės Katalikų Bažnyčios ir LGBT+ bendruomenės kovą. Ši knyga svarbi kiekvienam ar kiekvienai, jei tik norime oriai ir kūrybiškai sugyventi ir padėti vienas kitam skleistis“.

„Esu pats pasiryžęs prisidėti prie knygos atsiradimo ir labai raginu visus nebūti vien stebėtojais, bet konkrečiai prisidėti prie to, kad neapykanta būtų tirpdoma. Gal galite prisidėti prie kalbos redagavimo, maketavimo arba spaudos darbų? Jei negalite to padaryti patys, gal galite paremti knygos leidybą? Net ir menkiausia auka yra svarbus pastiprinimas – ne tik finansinis, bet ir moralinis“, – rašo Seimo narys A. Navickas, kuris pats yra šios knygos vertėjas.

Netrukus į jo kvietimą atsiliepė Gabrielė Bernotienė, priklausanti vadinamajam „Gailių klanui“, buvusi „Naujojo židinio – Aidų“ leidyklos direktorė, kuri savo feisbuko paskyroje paskelbė: „Reikalas toks: aš šitą knygą norėjau išleisti jau gal dešimt metų (nuo tada, kai ji pasirodė angliškai, rodos, 2012 m.) ir tik patyliukais rezgiau visokius planus. Vakar gaunu žinią: knyga jau išversta, davai išleidžiam per vasarą. Aišku, negalėjau neįsikišti, bet kartu juk visi žinome, kad jeigu aš įsikišiu, tai įvyks MAGIC – bus žmoniškai suredaguota, profesionaliai sumaketuota, užtikrintai prieinama knygynuose ir kitais įprastais platinimo kanalais, surengti pristatymai Vilniuje ir Nevilniuje, ir taip toliau. (Mes taip pat žinome, kad aš nuo kuklumo nemirsiu.) Tai va, dabar reikia surinkti lėšas. Darom rekordą. Pavyzdžiui, per dieną? Go..“ (kalba netaisyta).

Knygos leidyba vyktų per A. Navicko įsteigtą VŠĮ „Aštuntoji diena“.

Savo feisbuko puslapyje į šiuos A. Navicko planus sureagavo politologas Vytautas Sinica: „Kaip jau tekę rašyti, Andrius Navickas TS-LKD frakcijoje turi labai aiškią misiją ir vaidmenį – kaip buvęs bernardinų redaktorius, taigi turintis krikščionio intelektualo įvaizdį, parduoti krikščionims TS-LKD rinkėjams absurdišką melą, kad pritarimas LGBT reikalavimams, pirmiausiai partnerystei, yra kažin kaip suderinamas su Bažnyčios socialiniu mokymu ir krikščioniška morale. Jis tą darė ir darys straipsniuose, postuose, renginiuose, ir, žinoma, balsavimuose“.

Taip pat politologas pažymėjo, kad „pasirodo, Navickas be jau aptartos viešos veiklos, bandant pasikasti po krikščioniško socialinio mokymo pamatais, vykdo ir kitą, mažiau matomą – išvertė skandalingojo kunigo Jameso Martino erezijų knygą Building a Bridge. Knygos pagrindinė mintis ta pati – krikščionybė neprieštarauja LGBT reikalavimams ir jų siūlomoms moralės normoms. Naujojo Židinio – Aidų ilgametė direktorė Gabrielė Bernotienė entuziastingai ėmėsi knygos leidybos. Knygas leisti yra gerai ir su tuo sveikinu, tačiau tai, kad TOKIĄ knygą išverčia būtent Navickas yra dar vienas spalvingas faktas, patvirtinantis jo pasirinktą misiją melu perauklėti Lietuvos krikščionis. Gaila žmogaus, kaip ir Judo buvo gaila“.

Verta pastebėti, kad tai ne pirmas bandymas James Martin SJ kontroversišką veiklą LGBT bendruomenei pristatyti mūsų šalies visuomenėje. Balandį vyko šio kunigo nuotolinė konferencija Vilniaus universiteto bendruomenei.

Primename, kad A. Navickas buvo vienas iš liūdnai pagarsėjusio Partnerystės įstatymo projekto autorių. Įstatymo projektą Seimas grąžino tobulinimui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

15 KOMENTARAI

 1. Išėjo bernardinai.lt universitetus dabar dirba savarankiškai . Bernardinai.lt matyt juo didžiuojasi. Ši redakcija pastaruoju metu ugdo naujus talentus, kurie kita kadenciją galimai su kokia pupūliu partija suzibes seime

 2. stai kas buna, kai remiamasi protu, bet ne tikejimu. Keista, kad kazkada sis ponas vadovavo katalikiskam portalui. Nusivyliau siuo intelektualu, neturinciu tikejimo dovanos.
  Beliko kaulyti pinigu savo knygelei tik is pupuliu puses, katalikai to nerems.

  • berniuk, kai užaugsi, tada ir komentuok, vaikeli :))))
   Jei nori paremti knyga, imk ir paremk, nebutina „rėkaloti“ ir triuksma kelti 🙂 Kam tas papildomas demesys tamstos personai?

 3. Kaip anksciau zavejausi gerbiamu Navicku, taip ir dabar gerbiu ji. Mano nuomone kardinaliai priesinga, bet nemanau kad sis zmogus isverstaskuris. Jis kitaip mintija. Turi kitokia pozicija. Bet tai nera pagrindas ji koneveikti.

  • dar kai dirbo bernardinai.lt vyr redaktoriumi, kurį išmetė iš šių pareigų patys pranciškonai, nes jau tada bandė uzurpuoti portalą. Pažinojau, kai jis kas trečiadienį ryte ateidavo į Bernardinų koplyčios rytines Šv. Mišias, per kurias melsdavosi už bernardinai.lt portalą. Pažinojau jį, kaip tą, kuris nesibodi pasinaudoti žmogaus gerumu, bet, kai reikia atsilyginti tuo pačiu, tai atsuko savo storą sėdynę. Sakote, kad jis neišverstskūris? Manau, kad esate teisi, nes jis yra paprasčiausias niekšelis, kuriam terūpi savasis AŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ…..

 4. pakluses aukstesniems vadovams – kaupiasi ir laukia tinkamesnio momento, kurio gal ir sulauks kuomet pasens…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis