SAM siūlo įteisinti „altruistinę“ surogatinę motinystę, pagalbinį apvaisinimą nesusituokusiems

ŠaltinisBNS

Kaip skelbia 15min.lt, SAM parengtose Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisose siūloma leisti pagalbinį apvaisinimą atlikti ir nesusituokusioms bei partnerystės neįregistravusioms poroms – vyrui ir moteriai, panaikinti amžiaus, nuo kurio atliekamas vaisingumo išsaugojimas, ribą.

Taip pat numatoma, jog embrionai būtų saugomi tiek, kiek pageidautų pora, tačiau ne ilgiau kaip 10 metų nuo embriono sukūrimo arba jie būtų sunaikinti, jei dvejus metus pora nemokėtų už jų laikymą.

SAM taip pat siūlo įteisinti „altruistinę“ gestacinę surogaciją. Ji būtų galima, jei moteris įsipareigotų, „naudojant kitos poros lytines ląsteles, reprodukcinius audinius ar embrioną, pastoti, išnešioti ir pagimdžiusi perduoti kūdikį šiai porai, jei poros moteris serga liga, dėl kurios nėštumas tokiai moteriai yra kontraindikuotinas ir (ar) fiziologiškai negalimas ir šis procesas yra negrįžtamas“.

Pagalbinio apvaisinimo pataisas šią savaitę registravo ir valdančiųjų Liberalų sąjūdžio, Laisvės partijos ir konservatorių frakcijų atstovai, jie taip pat  siūlo, kad embrionai saugomi ne trumpiau kaip dvejus metus nuo pagalbinio apvaisinimo pradžios, bet ne ilgiau kaip 10 metų, nebent sutuoktiniai ar partneriai yra pareiškę valią ilgesniam laikymo terminui.

Pagalbinio apvaisinimo įstatymas po ilgų diskusijų Seime priimtas 2016 metais, o pradėjo veikti 2017 metų pavasarį. 

Seime pagalbinio apvaisinimo klausimai svarstyti ne vieną kadenciją, išsiskyrus parlamentarų pozicijoms dėl sukuriamų embrionų skaičiaus, šaldymo ir naikinimo. Dabartinis įstatymas neriboja embrionų skaičiaus, bet įpareigoja juos saugoti neribotą terminą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

  1. Absoliutaus vartotojiškumo triumfas šitų siūlytojų galvose.
    Pasaulis pilnas našlaičių ir apleistų vaikų, bet ne, būtina savo sėklą pasėti išnaudojant kokią vargšelę. Negana pasėti, bet paskui dar atimti iš motinos ir išauklėti pagal savo vartotojišką pasaulėžiūrą. Argi tai ne prekyba žmonėmis? O jei kūdikis gims neįgalus? O jei vaisius pasirodys su defektais — “surogatinei motinai” liepsite abortą daryti?

  2. Visi šie siūlymai yra prieš Jėzaus valią. O visa, kas prieštarauja Jėzaus valiai ateina iš šėtono. Ir turime nesileisti, kad vilkas ėriuko kailyje mumis manipuliuotų, neva viskas dėl tariamų „nuskriaustųjų“. Tikiuosi Jėzaus sugrįžimas jau čia pat, nes šėtono karalystė tiesiog siautėja. Melskimės melskimės už mūsų visų išgelbėjimą.

  3. Pradžioje buvo abortų legalizavimas ir preke tapo abortuotų kūdikių audiniai, kamieninės lastelės ir t. t. Šalia- prekyba žmogaus kūnu (seksualinė vergovė) ir vaikų bei suaugusių žmonių organais juodojoje rinkoje,.. Dabar preke taps motinų įsčios ir gimę kūdikiai…Kur yra žmogaus degradacijos dugnas? Moralinio supuvimo ir pinigų godulio pabaiga? Ar tokia išvis egzistuoja? Kur dingo vaikų teisių apsaugos tarnybos, a? Kas apgins vaiko teisę žinoti, kas jo tikri tėvai ir juos turėti? Bent jau vieną iš jų? Kas apgins jo teisę gyventi biologinėje šeimoje? Kada žmogus įsisąmonins, jog kūdikis įsčiose ar jau užgimęs yra lygiavertis, savarankiškas asmuo, individas su lygiai tokiomis teisėmis kaip ir tie, kurie leidžia tokius makabriškus įstatymus?!!!! Nesistebiu, kodėl gyvename tokiame chaose ir įtampoje – mūsų sprendimai VISADA turi pasekmes…Ir jos jau vyksta mūsų amžiuje…Nepadės nei ekologija, nei skambios deklaracijos-šiandienos civilizacija tapo pabalintu karstu….

  4. „Altruistinė surogacija“ – blogis, įvyniotas į gražius žodžius – Bernardinai.lt

    Belieka pastebėti, kas ir kokiu tikslu šiuo metu tai nori prastumti…

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis