REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Sakartvelo valdančioji partija: masinius protestus išprovokavusio įstatymo atsisakyta

ŠaltinisBNS

Sakartvelo valdančioji partija ketvirtadienį paskelbė atšaukianti parlamentui pateiktą prieštaringai vertinamą „užsienio agentų“ įstatymo projektą, išprovokavusį šioje Kaukazo valstybėje masinius protestus.

„Kaip vyriausybės partija, atskaitinga kiekvienam visuomenės nariui, nusprendėme besąlygiškai atšaukti šį įstatymo projektą, kurį rėmėme“, – sakoma „Sakartvelo svajonės“ pareiškime, paskelbtame jos interneto svetainėje.

„Sakartvelo svajonė“ ir jos sąjungininkės nurodė, kad įstatymo projektą atšaukia dėl jo išprovokuotų „nesutarimų visuomenėje“.

Pagal projektą žiniasklaidos priemonės ir nevyriausybinės organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo finansavimo iš užsienio, būtų turėjusios užsiregistruoti „užsienio įtakos agentais“.

„Sakartvelo svajonė“ ir jos sąjungininkės nurodė, kad įstatymo projektą atšaukia dėl jo išprovokuotų „nesutarimų visuomenėje“

Šis planas išprovokavo dvi dienas trukusius ir policijos brutaliai vaikytus masinius protestus sostinėje Tbilisyje.

Europos Parlamento nariai estai Marina Kaljurand ir Svenas Mikseris, kuruojantys santykius su Sakartvelu, sakė, kad siūlytas įstatymas „tiesiogiai prieštarauja“ Sakartvelo valdžios deklaruotai ambicijai gauti šalies kandidatės į Europos Sąjungos nares statusą.

Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga išreiškė susirūpinimą dėl įstatymo projekto, kuris, pasak kritikų, primena Rusijoje galiojančius teisės aktus, naudojamus pilietinei visuomenei slopinti.

Savo pareiškime „Sakartvelo svajonė“ teigė, kad įstatymo projektas buvo „pristatytas blogoje šviesoje ir klaidinančiu būdu“, ir pridūrė, kad pradės viešas konsultacijas, kad „geriau paaiškintų“ įstatymo tikslą.

Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili reiškė paramą demonstrantams ir žadėjo vetuoti šį teisės aktą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte