Kinijos provincijos tikintieji prieš dalyvavimą pamaldose turi registruotis programėlėje

ŠaltinisCNA

Kinijoje veikianti žmogaus teisių grupė praneša, kad vienoje iš gausiai apgyvendintų Kinijos provincijų tikintieji, norėdami dalyvauti pamaldose, privalo užsiregistruoti vyriausybinėje programėlėje.

Kovo 6 d. JAV įsikūrusi krikščionių labdaros organizacija „ChinaAid” pranešė, kad Henano provincijos vyriausybės religijos departamentas diegia sistemą, pagal kurią visi tikintieji, prieš pradėdami lankyti pamaldas bažnyčiose, mečetėse ar budistų šventyklose, privalo užsiregistruoti internetu.

Užsakymai turi būti atliekami per programėlę „Išmanioji religija” (angl. „Smart Religion”), kurią sukūrė Henano provincijos etninių ir religinių reikalų komisija. Pasak „ChinaAid”, prieš rezervuodami vietas, pareiškėjai turi užpildyti asmeninę informaciją, įskaitant vardą, pavardę, telefono numerį, vyriausybės tapatybės dokumento numerį, nuolatinę gyvenamąją vietą, profesiją ir gimimo datą.

Tiems, kuriems leidžiama patekti į maldos vietą, taip pat reikia pamatuoti temperatūrą – tai rodo, kad programa gali būti kaip nors susijusi su COVID-19 apribojimais – ir parodyti rezervacijos kodą.

2012 m. vyriausybės atlikto tyrimo duomenimis, Henane, esančiame šalies rytinėje centrinėje dalyje, gyvena viena didžiausių krikščionių populiacijų Kinijoje – net 6 proc.

Ta pati apklausa parodė, kad tik 13 proc. iš 98 milijonų Henano gyventojų priklauso kokiai nors organizuotai religijai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte