Rygoje beveik visą savaitę vyks LGBT festivalis „Baltic Pride 2021“

ŠaltinisAFP-BNS

Latvijos sostinėje nuo pirmadienio iki ateinančio šeštadienio vyks LGBT festivalis „Baltic Pride 2021“, kurio šūkis – „Kol visi nebūsime lygūs!“,  naujienų agentūrai BNS pranešė vienas iš festivalio vadovų Kasparas Zalytis.

Šią savaitę vykstant „Baltic Pride 2021“ numatyta apie 40 renginių – įvairių diskusijų, seminarų, konferencijų ir filmų peržiūrų.

Kaip sakė K. Zalytis, šįmet tradicinis svarbiausias festivalio renginys – eitynės – vyks kaip kūrybinės multimedijos „nuotykis „Tavo ypatingasis „Baltic Pride“, prie kurio rugpjūčio 7-ąją tiesioginiame eteryje galės prisijungti visi norintieji.

„Baltic Pride“ eitynės, kaip ir bet kokios „Pride“ eitynės, simbolizuoja lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų (LGBT) bendruomenės ir jų šalininkų matomumą, taip pat teisę į saviraiškos ir susirinkimų laisvę. Jau žinoma, kad įprastos „Pride“ eitynės neįvyks, tačiau vietoje jų numatytas spalvingas internetinis renginys „Tavo ypatingasis „Baltic Pride“, kurį sudarys „Pride“ žvaigždė“ ir koncertas „Švęsk išdidžiai“, – sakė K. Zalytis.

Jis pranešė, kad nustatytu maršrutu Rygos gatvėmis kursuos specialus „Baltic Pride“ autobusas. Jo „kapitonas“ bus Magnusas Erinis, miesto gatvėse atliksiantis populiarias dainas. „Pride“ žvaigždės“ vedančiuoju taps „drag“ (persirengimo meno) kultūros atstovas Roy Rogersas (Rojus Rodžersas), pabendrausiantis su festivalio dalyviais ir LGBT+ bendruomenės draugais.

Rygos kultūros centre „Kanepe“ pirmadienį 16 val. įvyks diskusija „Nesantaikos kalba – kaip ją atpažinti?“, kurios dalyviai aptars neapykantos plitimą socialiniuose tinkluose. 18 valandą numatyta Latvijos nevyriausybinės organizacijos „Safe space“ diskusija apie išankstines nuostatas visuomenėje. 20 val. šiame centre vyks juostos „A Perfectly Normal Family“ peržiūra, o vakarą užbaigs improvizacijų teatro „Divas“ pasirodymas.

„Baltic Pride“ renginiai vyks laikantis visų epidemiologinių reikalavimų, taikomų dėl COVID-19 pandemijos. Renginiuose galės dalyvauti nuo pandeminio koronaviruso pasiskiepiję arba per pastarąjį pusmetį COVID-19 persirgę asmenys. Visi atvykstantieji turės pateikti asmens tapatybės dokumentą ir skaitmeninį COVID pažymėjimą.

„Baltic Pride“ – didžiausias LGBT teisių gynimo renginys Baltijos šalyse, kasmet paeiliui vykstantis vienoje iš šių valstybių.

Pirmąkart „Baltic Pride“ įvyko 2009 metais Rygoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis