Lenkijoje dėl prieš vakcinaciją nusiteikusių aktyvistų vandalizmo sustiprinta vakcinavimo vietų apsauga

ŠaltinisAFP-BNS

Lenkija pirmadienį pranešė stiprinanti vakcinavimo vietų apsaugą po dviejų padegimų per vieną naktį šalies rytuose ir prieš vakcinaciją nusiteikusių aktyvistų bandymo įsilaužti į vakcinacijos centrą. 

„Tokie incidentai, deja, kartojasi“, – ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) sakė žurnalistams.

Jis pridūrė, jog užpuolikai „bus griežtai nubausti pagal dabar galiojančius teisės aktus, taip pat imsimės stiprinti visų centrų apsaugą“.

Pasak policijos vado Jaroslawo Szymczyko (Jaroslavo Šymčyko), rytiniame Zamoscio mieste padegėjai padegė vieną mobilų vakcinacijos punktą ir vieną biurą, kuriuo naudojosi vietos epidemiologinė agentūra.

Per padegimus žmonės nenukentėjo.

J. Szymczykas šiuos atvejus pavadino „nepaprastai šokiruojančiais“ ir sakė, kad apsauga skiepijimo vietose bus užtikrinama „visą parą“.

„Deja, mes stebime itin žiauraus ir net smurtinio elgesio eskalavimą prieš skiepus nusiteikusiųjų aplinkoje “, – sakė jis.

Praėjusį mėnesį policija sulaukė dviejų iškvietimų dėl incidentų, susijusių su prieš vakcinas nusiteikusiais skeptikais. Vienas iš jų vyko Mazovijos Grodziske, kur aktyvistai susirėmė su apsaugininkais ir medikais. 

Lenkijos vyriausybė skatina vietos gyventojus skiepytis, tačiau pastaruoju metu vakcinacijos tempai gerokai sulėtėjo ir žmonės gana vangiai skiepijasi pietiniuose ir rytiniuose šalies regionuose.

Dėl mažos paklausos daug vakcinacijos vietų yra uždaroma.

Lenkijoje visiškai pasiskiepiję yra 50 proc. gyventojų. Apklausos rodo, kad bemaž ketvirtadalis lenkų nepritaria skiepijimui arba dvejoja.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis