Rusijos Ortodoksų Bažnyčia nutraukia ryšius su užsienio bažnyčiomis, pritariančiomis LGBT santuokoms

ŠaltinisCNE NEWS

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia (ROB) nutraukia ryšius su Vakarų bažnyčiomis, kurios atsisako tradicinės santuokos.

Viena iš tokių bažnyčių yra Anglikonų Bažnyčia, kuri neseniai žengė žingsnį laiminti tos pačios lyties asmenų poras, nors savo doktrinoje tebepripažįsta, kad santuoka sudaroma tarp vyro ir moters. Taip agentūrai „RIA Novosti” sakė Stepanas Igumnovas, einantis Išorinių bažnytinių santykių departamento sekretoriaus tarpkrikščioniškiems santykiams pareigas.

ROB taip pat išreiškė nuomonę, kad daugelis pagrindinių Bažnyčių Vakaruose pritaria LGBT ideologijai ir lyčių neutralumui savo Bažnyčiose. „RIA Novosti” pranešime taip pat cituojamas „The Guardian” straipsnis, kuriame aprašomi Anglikonų Bažnyčios bandymai sukurti „lyčiai neutralius” Dievo terminus ir būsimas lyčių kalbos projektas.

S. Igmunovas taip pat teigė manantis, kad Anglikonų Bažnyčia negali grįžti prie biblinių šeimos ir santuokos principų.

„Šiandien krikščionys Europoje susiduria su didžiuliu iššūkiu, susijusiu su būtinybe atsispirti liberalios ideologijos spaudimui ir bandymams į bažnytinį gyvenimą įvesti liberalią darbotvarkę. Tai ypač aktualu Bažnyčioms, kurios istoriškai vienaip ar kitaip susijusios su valstybe. Nemažai protestantų bendruomenių Vakaruose neišlaikė šio išbandymo; jose buvo nukrypta nuo pagrindinių krikščioniškosios moralės principų, įteisinti patys liberaliausi reiškiniai, susiję su visišku tradicinio santuokos ir šeimos supratimo iškraipymu.”

Nors ne visos bendruominės pritaria LGBT idealams, Anglikonų Bažnyčia ir toliau bando eiti į kompromisus. Kitame „RIA Novosti” straipsnyje S. Igmunovas teigė, kad dėl tokių veiksmų jų bendra žinia tampa neaiški, kartu užgožiant bet kokias alternatyvias pozicijas.

„Viena vertus, Anglikonų Bažnyčia ir jos veiklą koordinuojantis Kenterberio arkivyskupas yra priversti vadovautis liberalia darbotvarke, būdinga šiandieninei Vakarų Europai, ypač Didžiajai Britanijai. Kita vertus, joms sunku ignoruoti daugumos bendruomenių, kurios kartu su Anglikonų Bažnyčia priklauso Anglikonų Bendrijai, nuomonę. Tai visų pirma anglikonų bažnyčios Afrikoje ir Pietų Azijoje”.

Ortodoksų žurnalistų sąjungos duomenimis, ortodoksai taip pat nusprendė nutraukti ryšius su Švedijos, Norvegijos liuteronų bažnyčių ir JAV anglikonų episkopalinės bažnyčios bendruomenėmis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte