Ramūnas Aušrotas: neverskite mokyklų vakcinacijos centrais

Nacionalinio susivienijimo kandidatas į Trakų rajono merus Ramūnas Aušrotas savo feisbuko paskyroje atkreipė dėmesį į faktą, kad kai kuriose šalies mokyklose nuo rugsėjo mėnesio planuojama vykdyti vakcinacijos akcijas, kurių metu bus siunčiamos vakcinavimo komandos. Komentuodamas šią situaciją teisininkas R. Aušrotas pabrėžia, kad tėvai priima sprendimus dėl vaikų sveikatos, ne mokyklos.

„Mielos mokyklų administracijos, brangūs mokyklų direktoriai ir direktorės, mandagiai primenu, kad tiek pagal JTO Vaiko teisių konvenciją, tiek pagal LR Civilinį kodeksą, tiek pagal Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, tėvai neša pagrindinę atsakomybę už vaiko auklėjimą ir vystymąsi.

Ši atsakomybė pagal įstatymus jiems tenka ne iki dvylikos, ne iki šešiolikos, bet iki aštuoniolikos metų, t. y. iki tol, kol vaikai sulaukia pilnametystės.

Tėvų atsakomybė apima ne tik vaikų priežiūrą, jų dvasinį ir moralinį ugdymą, bet ir jų sveikatos priežiūrą. Todėl jokie veiksmai vaikų atžvilgiu, įskaitant ir sveikatos priežiūrą, negali būti atliekami be tėvų informavimo, jų dalyvavimo ir jų sutikimo.

Tėvai atlikdami savo, kaip tėvų pareigas turi pirmumo teisę prieš kitus asmenis. Tėvų atsakomybė nepasikeičia ir nepasibaigia vaikui peržengus mokyklos slenkstį. Įstatymai nepasikeičia, vaikas netampa valstybės vaiku tik dėl to, kad ateina į valstybinę švietimo sistemą.

Vilniaus Žemynos gimnazijos TAMO ekranvaizdis

Daugumoje liberaliosios demokratijos valstybių yra pripažįstamas ir ginamas šeimos autonomijos principas, kuris sako, kad šeima yra autonominis vienetas, kurio valdymas priklauso išimtinai jį sudarančių individų kompetencijai. Todėl visi sprendimai, susiję su šeimos gyvenimu, įskaitant ir sveikatos priežiūrą, yra ir turi būti priimami šeimos narių susitarimu.

Todėl labai prašau, be tėvų žinios, jų dalyvavimo ir jų sutikimo, neorganizuokite mokyklose vaikų skiepijimo, nedarykite ten vakcinacijos centro. Mokykla nėra sveikatos priežiūros įstaiga. Neprisiimkite atsakomybės ten, kur neturite teisės jos prisiimti. Kitu atveju, atsakomybė už vaikui dėl vakcinos kilusias nepageidaujamas reakcijas teks ir jums. Esu įsitikinęs, kad nenorite, jog jūsų švietimo įstaiga būtų patraukta bendrų atsakovų byloje dėl vaikui ir tėvams padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

be tėvų žinios, jų dalyvavimo ir jų sutikimo, neorganizuokite mokyklose vaikų skiepijimo, nedarykite ten vakcinacijos centro.

Atkreipiu jūsų dėmesį, kad vaistai turi būti skiriami tik tada, kai jų reikia. Vakcinos realiai skiriamos sveikiems žmonėms (vaikams), siekiant išvengti galimo susirgimo, galimų komplikacijų. Vaikams vakcinos nuo COVID tiesiog nereikia (nepaisant viešojoje erdvėje kurstomos baimės).

Be to primenu, kad Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymas draudžia vykdyti agitacinę veiklą ar raginimus, kuriais siekiama skatinti receptinių vaistinių preparatų skyrimą, tiekimą, pardavimą ar vartojimą (COVID-19 vakcinos yra receptiniais vaistiniais preparatais). Todėl nerašinėkite tėvams laiškų, kviečiančių ir raginančių vaikus skiepytis ar juos skiepyti. Jūs neturite jokios teisinės pareigos persiųsti tėvams ir vaikams informacijos, kuri nėra susijusi su ugdymu ir jo organizavimu, net jei ši informacija ateitų iš savivaldybės, ar kitos valstybinės institucijos.

Labai prašau užsiimti ta veikla, ir vykdyti tas funkcijas, kurias jums numato LR Švietimo įstatymas: ugdyti dorą, savarankišką, atsakingą, patriotišką asmenybę, o vaiko sveikatos priežiūrą palikti šeimos ir sveikatos priežiūros sistemos abipusio susitarimo reikalui“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis