REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

R. Žemaitaitis imuniteto panaikinimą vertina kaip politinį susidorojimą prieš rinkimus

ŠaltinisBNS

Remigijus Žemaitaitis sako, kad jo teisinės neliečiamybės klausimas susijęs su dalyvavimu artėjančiuose prezidento rinkimuose.

Taip jis kalbėjo generalinei prokurorei Nidai Grunskienei pirmadienį ketinant kreiptis į Seimą su prašymu panaikinti Mišrios Seimo narių grupės nario teisinę neliečiamybę dėl jo pasisakymų apie žydus.

„Per 34 metus galų gale Žemaitaitis sulaukė to momento, kad jo vardu visa savaitė bus. Super. Ar jūs esate matę, kad Seimas skirtų savaitę vienam Seimo nariui svarstyti? Nėra buvę istorijoje, labai geras sprendimas“, – Seime žurnalistams kalbėjo R. Žemaitaitis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad klausimas dėl šio parlamentaro teisinės neliečiamybės yra labiau techninis, o ne politinis klausimas.

Pats politikas su tuo nesutinka.

Per 34 metus galų gale Žemaitaitis sulaukė to momento, kad jo vardu visa savaitė bus. Super.

„Kaip jums atrodo, jeigu byla paskutinį kartą pas ikiteisminio tyrimo pareigūną buvo rugsėjo-rugpjūčio mėnesiais, tai norite pasakyti, kad reikėjo laukti penkis mėnesius, kad generalinė prokurorė ateitų su prašymu nuimti neliečiambę? Nejuokaukite“, – teigė R. Žemaitaitis.

Parlamentaras mano, kad generalinės prokurorės kreipimasis susijęs su artėjančiais prezidento rinkimais, kuriuose planuoja dalyvauti ir R. Žemaitaitis.

„Kažkaip likus iki rinkimų trims mėnesiams ateina ir sako, kad reikia imunitetą (panaikinti – BNS). Pirmadienį Žemaitaitis pasako, kad eina į prezidentus, antradienį prokurorė labai skuba pas Seimo pirmininkę“, – kalbėjo jis.

„Per daug sutapimų, nebūna atsitiktinumų“, – pridūrė jis.

R. Žemaitaitis pakartojo nemanantis, kad jo pareiškimai yra antisemitiniai.

Prokurorai nori R. Žemaitaičiui pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Pirmadienį Seimas planuoja sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri įvertintų, ar prokurorų kreipimasis nesusijęs su politiniu Seimo nario persekiojimu.

Anksčiau R. Žemaitaitis buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką, tačiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn jį galima tik Seimui davus leidimą.

Dėl tų pačių įrašų tinkle „Facebook“ R. Žemaitaičiui pradėta ir apkaltos procedūra. Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo.

Šiuos įrašus R. Žemaitaitis skelbė pernai gegužę.

„Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <…> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“, – viename įrašų feisbuke teigė Seimo narys.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte