R. Karbauskis: kaip ilgą laiką laidota partija pasirodėme neblogai

ŠaltinisBNS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad savivaldos rinkimuose partija pasirodė „pakankamai neblogai“ nepaisant sumažėjusio gautų mandatų tarybose skaičiaus.

„Kaip partija, kurią ilgą laiką bandė palaidoti, mes pakankamai neblogai pasirodėme. Mandatų šiek tiek sumažėjo, bet jų sumažėjo ir Lietuvoje. Jeigu šnekėti apie merus antruose turuose, turime dešimt kandidatų, manau, kad panašų skaičių išlaikysime, gal ir geresnį  turėsime, nei turėjome anksčiau“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Šiuo atveju paprasčiausiai nuotaikos mūsų pakankamai geros, nes jau pusantrų metų beveik mus laidoja, nepavyko, tai matyt, nacionaliniuose rinkimuose bandysime šnekėtis apie tai, ar liberalus pasaulis Lietuvoje įsigalės, ar grįšime prie tų darbų ir vertybių, kurias atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, – sakė partijos lyderis.

Anot jo, vienas iš partijos bandymų buvo kviesti žmones aktyviai dalyvauti, o sekmadienio rinkėjų aktyvumo duomenys rodo, kad „žmonės išgirdo tą kvietimą“.

Pasak R. Karbauskio, pirmajame ture dalį balsų iš „valstiečių“ perėmė rinkimuose dalyvavusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Nė vienam „valstiečių“ kandidatui į merus nepasiekus pergalės pirmajame ture, R. Karbauskis teigė, kad rinkimai parodė, jog gerai dirbantys merai gauna pakankamai didelį palaikymą, o Klaipėdos ir Šiaulių rajonuose partijos kandidatams pritrūko nedaug balsų iki pergalės pirmajame ture. 

„Ten, kur dalyvavo mūsų buvęs meras, pavyzdžiui Klaipėdos rajone, Bronius Markauskas, jam pritrūko kelių šimtų balsų, Šiaulių rajone taip pat. Tiesiog reikia pasakyti tai, kad šie rinkimai, kaip ir ankstesni, parodė, kad ten kur gerai dirba merai, jie pakankamai didelį palaikymą gauna“, – sakė R. Karbauskis.

Nuvylė rezultatai Vilniuje

„Vilniuje šiek tiek nustebino rezultatas, nes toks vaizdas, kad Vilnius visai nereaguoja į nacionalinę politiką valdžios, bet kitas klausimas, žmonių sprendimas, jų valia, kiekvienas žmogus pasirenka“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie galimas koalicijas, R. Karbauskis sakė, kad tuo užsiims skyriuose esantys partijos nariai. 

„Neturime raudonų linijų ir jų niekada nedarėme savivaldoje, žmonės vietoje vieni kitus gerai pažįsta ir tik miestuose turbūt gali būti, kad politikai apie vienas kitą žino mažiau, bet kaimiškose savivaldybėse tikrai visi nuo pat gimimo tikriausiai vienas kitą pažįsta, susitars jie tarpusavyje, nepriklausomai, kokioms partijoms reikės tartis“, – teigė jis. 

„Rekomendaciją vienintelę darysime, kad negriauti tų daugumų, neiti į revoliucinius pokyčius, o dirbti stabiliai“, – kalbėjo jis.

Kauno miesto mero rinkimuose kandidatavęs „valstietis“ Aurelijus Veryga teigė, jog siekta, kad Kaune būtų antrasis rinkimų turas, tačiau tikėtina, kad žmonės, kurių nemaža dalis pagal apklausas buvo neapsisprendę, visgi atėjo į rinkimus ir balsavo už Visvaldą Matijošaitį.  

Džiaugiasi frakcija Kaune 

„Bet šiaip rezultatas neblogas, turėsime keturis žmones savivaldybės taryboje, atsiras frakcija, kurios iki tol nebuvo. Kaune įžengėm į savivaldą, ko anksčiau neturėjome“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat teigė, kad pirmajame ture dauguma žmonių balsavo už savo kandidatus, o balsų „prieš“ buvo vos vienas kitas. 

„Vienas kitas galbūt atkeliavo kaip protesto balsas man, bet manau, tiek konservatoriai, tiek liberalai, kiti, kas dalyvavo rinkimuose, jie turėjo savo kandidatus, už juos, manau, dauguma ir balsavo. Jei būtų buvęs antras turas, tada, manau, būtų suveikusi ta logika, būtų buvę daug balsavimo ne už kažką, bet prieš dabartinį merą“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat sakė, kad neplanuoja jungtis prie „Vieningo Kauno“.

„Sudarius koaliciją reikia derinti klausimus, ieškoti bendrų sprendimų, juolab, koaliciją sudarinėjant kiekvienas koalicijos parneris nori įgyvendinti savo programinius tikslus, tai nemanau, kad „Vieningas Kaunas sutiktų su tuo, ką pasiūlėme, manau, tai nelabai realistiškas scenarijus“, – sakė A. Veryga.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

 1. nedovanojam ligoninių naikinimo,pedofilijos pas konservatorius dangstymo.Antram ture neisim už juos balsuoti.Iš vis neisim.Dangstosi šeima,-o pačio žmona kur?Kodėl slepia?

 2. Vilnius balsavo taip, kaip sako Karbauskis, tarsi nebūtų buvę melo pandemijos ir konservatorių raginimų atimti viską iš nesiskiepijančių, net ir maistą bei diskriminuoti jų vaikus.
  Vilnius balsavo taip, tarsi konservatoriai per savo valdymo du metus nebūtų privedę Lietuvos iki dabartinės padėties su didžiausia infliacija Europoje, tris kartus didesnėmis elektros kainomis nei aplinkinėse šalyse, didžiausiu būtiniausių kainų šuoliu. Vilnius balsavo taip, tarsi konservatoriai nevykdytų švabomasonų plano griauti ir sabotuoti Lietuvos ūkį.
  Vilnius balsavo taip, tarsi iškilus pedofilijos skandalui konservatoriai nebūtų įspėję įtariamo pedofilo apie jam išjeltą bylą, ir tarsi pats senasis Landsbergis nebūtų primygtinai reikalavęs Ąžuoliuko vaikų leistis būti glamonėjamiems visiems, kurie tik juos užkalbintų.
  Jei visa, kas čia išvardinta Vilniaus rinkėjams yra vertybės ir balsuoja už jas, tai aš nesuprantu tokių rinkėjų mąstymo.
  Nors žvelgiant į kitų daugelio šalių patirtį, kuomet buvo falsifikuojami rinkimai ir per juos visuomet laimėdavo švabomasonų remiami klanai, yra didelė tikimybė, kad rinkimai buvo klastojami ir pas mus.
  Klastodami rinkimus jie gali daryti ką nori, elgtis bet kaip, nesiskaityti su niekuo, vistiek atėjus rinkimų metui gali ir toliau klastos pagalba laimėti. Klastojant rinkimus būtų toks pat vaizdas kaip rinkimų rezultatai Vilniuje – atrodytų, kad rinkėjai visiškai nereaguoja į bet kokius destrukcinius sabotažo, antikįstatyminius-antikonstitucinius, fašistinius, atviro kenkimo ir iškrypėliškus valdančiųjų veiksmus.
  Būtinai reikia kelti klausimus dėl rinkimų skaidrumo, aiškintis galimas klastojimo schemas, jas šalinti, įvardinti galimus klastotojus ir pareikalauti jų atsakomybės.

  • O man atrodo blogiau. Jei reikalas būtų tik rinkimų neskaidrumas, tai dar dar. Tokius dalykus galima palaipsniui sutvarkyti. Bet kas žmonių galvose dedasi, that is the question… Lyg nebūtų daugybės konservatnikų rėmėjų. Lyg nebūtų daugybės nuoširdžiausių raskevičiaus ir co gerbėjų Vilniaus jaunuomenės tarpe. O kur dar infantilūs, riboti ar dar gražiau – apolitiški vilniečiai, išvis atsiribojantys nuo rinkimų ir bet kokio politinio veiksmo. Čia tūno pagrindinės bėdos. Ir kaip su jom sukovoti – neįsivaizduoju.

 3. Kas įvyko Vilniuje?Aš įtariau , kad taip ir atsitiks…Pasižiūtėkite į gatvėje vaikštantį mūsų tokį išoriškai išpuoselėtą jaunimą…Ateikite į bažnyčią_ kiek ten rasite to išpuoselėto jaunimo…O juk jie balsuoja nuo 18 metų…Pažiūrėkite į vargo, skurdo ir ligų suriestus bedievius senolius…Pasidarykite išvadas.Aš pasidariau: BEDIEVYSTĖ…….

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte