Meksikos vyskupai siūlys Vatikanui įtraukti pagoniškas apeigas į Bažnyčios liturgiją

ŠaltinisEL COMERCIO

Kovo 1 d. San Kristobalio (Meksika) vyskupas Rodrigo Aguilaras Martinezas pareiškė, kad prašys Vatikano įvesti majų pagoniškas apeigas į Bažnyčios liturgiją.

Pietų Meksikoje esanti San Kristobalio vyskupija išsiųs laišką popiežiui Pranciškui, prašydama į Mišias įtraukti majų pagonių apeigas, tokias kaip šokis, muzika ir moterų liturginis vaidmuo pamaldose.

Šias pastangas koordinuojantis kardinolas Felipe Arismendis Esquivelas sakė, kad pasiūlymas bus pateiktas balandžio mėnesį Meksikos vyskupų konferencijos posėdyje, o gegužės mėnesį Romoje jį pristatys Pueblos arkivyskupas Victoras Sanchezas, pastoracinės liturgijos komisijos pirmininkas.

Šie Meksikos dvasininkai tikina, kad tokiomis liturginėmis naujovėmis „siekiama suvienyti bendruomenes ir gerbti jų orumą, atsižvelgiant į vietines kultūras”.

„Dirbame dėl susitikimo, kuris yra svarbus vyskupijai, šaliai, Meksikos Bažnyčiai ir visuotinei Bažnyčiai liturgijos pritaikymo požiūriu”, – sakė A. Martínezas.

Jis pridūrė, kad šios apeigos kai kur jau vyksta. „Tačiau jas patvirtino vyskupas ir bendruomenė, o dabar norime, kad jas patvirtintų Roma, Visuotinės Bažnyčios Apaštališkasis Sostas”, – sakė A. Martinezas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Ir vėl, arba vertimas blogas arba tyčinis autoriaus žodžių žaismas, siekiant kiršinti. Negi šokis, muzika ir moterų liturginis vaidmuo yra savaime pagoniški?
    KB nuo seno praktikavo krikščionybės įkultūrinimą, ką ir galima padaryti per šokį, muziką ar moterų dalyvavimą, bet tai nebūtinai reikš, kad bus pakeista ir pati Evangelijos žinia liturgijoje.

    Ar taip sunku šitai suprasti?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte