Prokuroras K. Palikšos byloje minimą jaunuolį vežėsi į sodybą, kalbino apie seksualinę orientaciją – žiniasklaida

ŠaltinisBNS

Ikiteisminį tyrimą dėl vagystės iš seksualiniais nusikaltimais įtariamo Vilniaus arkivyskupijos kanclerio Kęstučio Palikšos kontroliavęs prokuroras Dainius Kunigėlis šioje istorijoje figūravusį jaunuolį vežėsi į sodybą, kalbėjo su juo apie santykius ir seksualinę orientaciją, penktadienį pranešė portalas „Delfi“.

Šis prokuroras kontroliavo ikiteisminį tyrimą, o vėliau ir palaikė valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje nukentėjusiuoju buvo pripažintas kunigas K. Palikša, iš kurio jį išnaudojimu apkaltinęs jaunuolis pasisavino 7 tūkst. eurų, o dvasininkas dėl to kreipėsi į policiją.

Portalas ketvirtadienį skelbė, jog 19-metis tuo metu papasakojo teisėsaugai, kad su Vilniaus arkivyskupijos kancleriu palaikė intymius santykius, kai jam tebuvo 15 metų. Už tai jis teigė ne vienerius metus gaudavęs itin dideles pinigų sumas.

Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl vertimo lytiškai santykiauti, atliko kratas. Galiausiai dvasininkui skirta bauda už pornografinio turinio laikymą, o kaltinimai dėl privertimo lytiškai santykiauti panaikinti, neįrodžius, jog jaunuolis tai daryti buvo verčiamas.

Tuo metu vaikinas nuteistas už pinigų pasisavinimą. Kaip pranešė „Delfi“, paskelbus ir įsiteisėjus nuosprendžiui, kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras D. Kunigėlis nuteistajam pasiūlė susitikti, nuvykti į sodybą.

Vaikinas kelionės metu padarė garso įrašą, kuriame užfiksuota, kaip prokuroras domėjosi jaunuolio seksualine orientacija, pripažino, kad nenorėjo pateikti apeliacinio skundo, bet buvo priverstas, kritikavo teisėjų kolegijos darbą ir siūlė pasilikti sodyboje nakvoti.

Prokuroras portalui neigė šią informaciją, o vaikino liudijimus vadino išsigalvojimais, tačiau išgirdęs, kad pokalbis buvo įrašytas, komentarų nebeturėjo.

BNS primena, kad Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo dėl vieno Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro galimai netinkamo elgesio su proceso dalyviu.

Taip pat buvo ji nurodė išsamiai patikrinti nutraukto tyrimo dėl K. Palikšos galimai vykdytų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų prieš nepilnametį medžiagą. 

Vilniaus arkivyskupija dėl K. Palikšos elgesio pradėjo bažnytinį tyrimą, o jis pats nusišalino nuo visų pareigų.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

 1. Iš delfio šaindieninio straipsnio

  Vargšė auka -prostitutas siūlosi internetinėse pažinčių programėlėse.

  Nenorėjai kunigų apginti?
  – Aš jau nežinojau, į kurią pusę man stoti. Aš buvau toks susikaustęs, kad nežinojau kaip elgtis…
  – Nes jis juk tavęs klausinėjo, ar Vilniaus arkivyskupijos kunigas K. Palikša yra vienintelis, ar buvo daugiau kunigų…
  – Nelabai pamenu, ką atsakiau. Gal ir pasakiau, kad buvo ir kitų kunigų iš kitų pažinčių programėlių. Iki šių dienų ateina jų žinutės.
  – O su jais santykių buvo kokių nors?
  – Ne, su jais nesusitinku, viskas jau, užtenka man problemų gyvenime.
  – Kai kalbėjotės apie kunigus, prokuroras pasakė, kad tave jie kažkokiu prositutu laiko.
  – Taip, ir aš tada įsižeidžiau. Tikrai įsižeidžiau, galvoju, ką tu šneki, kaip tu drįsti. Nežinau, ką jis turėjo omeny, bet taip sakyti…

  O šiaip paskaičius irašą su prokuroru irgi jokios prievartos, o tai reiškia ir kriminalo nėra.
  Tiesiog abi pusės atitinka viena kitą – moralinis dugnas.

 2. Ir kas drįstų teigti, kad Lietuvoje nėra mafijos? Kur biznis – ten ir maitvanagiai. Bet gal tik tokiu būdu ir pamatomos prekyvietės – tikrosios galvažudžių lindynės? Niekas neįvyksta šiaipsau.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte