Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Dar Kalėdų išvakarėse įspėjau, kad ateina šviesesnis laikas. Vienas komentatorius, iki apmokamų tekstų rašymo buvęs aliejaus specialistas, mane apkaltino Kalėdiniu pamišimu. Kai aliejaus žinios tampa niekam neįdomios arba jo niekas iš jo nebeperka, tenka atidirbti propagandai. Nes po Naujųjų šventės informacijos apie pakitusią realybę tiek daug, kad tik aklas gali jos nematyti.

Keli pavyzdžiai. Ar praeitais metais galėjote tikėtis LRT portale išvysti bent minimalią abejonę skiepų nauda arba citatas dėl jų keliamų rizikų? Pirmomis šių metų dienomis – prašom! Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas kalba apie sportininkams kilusias nepageidaujamas reakcijas po skiepų. Jis ne tik tai sako, bet LRT tai spausdina!

Portalai perspausdina geriausio Lietuvos tenisininko Ričardo Berankio perspėjimus apie tai, kad po vakcinacijos tris mėnesius negalėjo profesionaliai sportuoti ir treniruotis. Žiniasklaida dalijasi Šarūno Jasikevičiaus abejonėmis dėl COVID – 19 valdymo ir isteriškos baimės kėlimo, sako, kiek kartų kartojau: niekas neskelbė, niekam neįdomu. Ir visa tai skelbia tradicinė žiniasklaida!

Žinoma, ne viskas taip greitai: atsiranda prirašymų, pasiteisinimų ir propagandos: ne taip lengva apsisukti 180 laipsnių kampu. Š. Jasikevičius sakė, kad anksčiau tokius virusus gydėsi dviem taurelėmis arbatos, o portalai pavadinimuose palieka tik „dvi taureles“, pamiršdami arbatą. Tiesos ir sąžiningos žurnalistikos spinduliai gesinami propagandos mašina – nedelsiant metama popkultūros artilerija:  G&G Sindikato lyderis, laidų prodiuserė ir fotografas gąsdina reanimacijų vaizdais ir „greitąja“.

Gaila, kad dėl propagandos prarandame tikras žinias. Nematyti informacijos apie liūdną 22 pasaulio raketės – Nikoloz Basilashvili – istoriją, kuris ką tik Sidnėjaus lauko teniso ATP turnyre paliko aikštelę dėl negalėjimo normaliai kvėpuoti: „po kiekvieno smūgio aš be oro“. Tiesa, liūdna Europos Parlamento pirmininko mirties istorija neliko nepastebėta: imuninės sistemos disfunkcija ir plaučių uždegimas. Kol kas sveikatos problemos nesiejamos į vieną visumą, žurnalistai neklausia kodėl sveikatos sutrikimų daugiau, kodėl jie dažnesni.

Gaila, kad dėl propagandos prarandame tikras žinias.

Tačiau vis dėlto – kuo toliau, tuo daugiau pradedama girdėti ir klausti. Kažkada įtikėję mokslu ir nenorėję nieko girdėti, piktinęsi, kai kažkas klausė ar abejojo, dabar pradeda abejoti ir domėtis patys. Tai stipriausi artėjančių pokyčių atributai. Ir – tikrasis atviresnio pasaulio ženklas.

Be pykčio priimkime kiekvieną, kurio nuomonė, atsižvelgiant į vis atviriau skelbiamus faktus, keičiasi, net jei prieš tai jis būtų kažką užgavęs ar įžeidęs. Tik kvailiai ir numirėliai nekeičia savo nuomonės.

O viso pasaulio propagandos griūties pradžią lemia keletas veiksnių. Sąžiningų ir drąsių, humanistinę pasaulėžiūrą išpažįstančių, žmonių kalbėjimas bei perspėjimai, tyrimai ir analizės. Minios, išeinančios į gatves ir reikalaujančios aiškumo, teisinių ir medicininių argumentų, ir svarbiausio – laisvės ir tiesos.

Pagaliau, lapkričio stebuklas – omikron atsiradimas. Jis plinta žaibišku greičiu. Veikia efektyviau nei išreklamuoti COVID – 19 receptiniai vaistiniai preparatai, vadinamieji, skiepai. Ne veltui ponas A. Dulkys su baiminga išraiška paskelbia apie nerimą keliantį faktą, jog serga vienodai visi – tiek skiepyti, tiek neskiepyti – o naujų hospitalizacijų tiesiog nėra. Juk jis pirmasis turės atsakyti už Vyriausybės pritarimą pirkti papildomai 6 mln. vakcinų dozių: Naujųjų išvakarėse, jau žinant apie omikron menką grėsmę sveikatai. Premjerė patvirtina: „užsikrėsti tikimybę turi praktiškai kiekvienas“. Ekspertai priduria, kad jau šiuo metu omikron tampa vyraujančiu Lietuvoje ir greitu metu užgoš kitas atmainas.

Ši pasikeitusi realybė paaštrina jau beveik pusmetį keliamus klausimus.

1. Jei anksčiau galimybių paso (GP) įvesti ribojimai buvo grindžiami tariama sveikatos apsaugos sistemos apsauga (hospitalizacijos ir intensyviosios terapijos lovų užimtumas), tai kokie teisiniai/medicininiai argumentai siūlomi šiuo metu? Jei šių argumentų nėra, toks ribojimas konstituciškai nepagrįstas ir neteisėtas (Konstitucijos 21, 22, 38, 39, 41 ir 48 straipsniai).

Primenu, kad įsivyravus delta viruso mutacijai buvo akivaizdu, kad užsikrečia ir serga tiek skiepyti, tiek neskiepyti. Omikron tai dar akivaizdžiau patvirtina, su tuo sutinka kone visi specialistai. Ką ir nuo ko apriboja ar saugo GP? Kokiu pagrindu išskiriama viena asmenų grupė, kuriai apribojamos fundamentalios teisės?

Panašu, kad liko tas vienintelis „argumentas“ – priversti asmenis vartoti Vyriausybės užpirktą receptinį vaistinį preparatą. Nes daug nupirkta. Nors tas preparatas ir nesaugo nuo užsikrėtimo ar ligos, o dabartinis virusas – nėra sunki liga (kritikams: tai ne mano, bet medicinos mokslo daktarų išvados – paguglinkite). Tikrasis pavadinimas – politinė prievartos priemonė. Nes teisinių ar medicininių argumentų tiesiog nėra. Taip derėtų vertinti ir šios dienos balsavimą Seime dėl privalomos vakcinacijos medicinos personalui.

2. Diskriminacinė saviizoliacijos tvarka, apie kurią nespėjome rašyti dėl kitų problemų, vis pažeidžia Konstituciją. Jei asmuo pasiskiepijęs – saviizoliacija po artimo kontakto netaikoma. Panašiai, jei persirgęs ir turi antikūnų. Jei nesiskiepijęs – privaloma 10 dienų saviizoliacija. JAV apie keičiamą saviizoliacijos terminą nuo 10 iki 5 dienų paskelbė praeitais metais. Mūsiškiai kol kas žada trumpinti iki 7-ių. Tačiau nieko nekalba apie asmenų ratą, kuriems privaloma saviizoliacija ir kuriems taikomos išimtys. Toks asmens laisvės suvaržymas turi būti pagrįstas medicininiais argumentais. Jei jų nėra – šis nevienodai taikomas apribojimas pažeidžia draudimą diskriminuoti, neteisėtai suvaržo asmens laisvę.

3. Kodėl iki šiol esminiu tyrimu, siekiant nustatyti, ar asmuo neserga kovido infekcija, išlieka PGR? JAV dar praeitais metais nusprendė mažinti PGR testų reikšmę: jie nėra patikimi, o ligą galima nustatyti ir kitais būdais. Lietuvoje atsitraukti neskubama. Nors tą daryti siūlo Santaros laboratorinės medicinos centro vadovas doc. Dalius Vitkus, jam antrina VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Nejau dėl to, kad tiesiog nespėta sugalvoti kito būdo, kuris skaudžiai, anot E. Macrono, „knistų“ neskiepytus. Juk visas GP reguliavimas laikosi ant brangių PGR testų: nesiskiepiję gauna GP tik keletui parų po to, kai savo lėšomis atlieka brangų PGR testą. Kitaip tariant, PGR „stumia“ pagrindinį (vieną ir tą patį) politinį tikslą – versti vartoti receptinį vaistinį preparatą.

Ir pabaigai. Prezidentas paskelbė „ultimatumą“ Vyriausybei dėl GP vaikams. Pradinis Vyriausybės galimo „atkirčio“ Prezidentui variantas – paskelbti karantiną tam, kad visuomenė nepajustų jokios Prezidento kreipimosi dėl vaikams taikomo GP naudos – nesigavo. Sergančių daug, o hospitalizacijos neauga.

Tikras nerimas: tokiomis aplinkybėmis karantino būtinumu neįtikinsi nei verslo, nei visuomenės. Premjerė gudriai atsitraukia iš esmės neužleisdama pozicijų: 5 savaitėms sustabdomas GP galiojimas vaikams.

Premjerė gudriai atsitraukia iš esmės neužleisdama pozicijų

Dėmesio: GP nėra naikinamas, bet jo veikimas sustabdomas trumpam laikui – maždaug iki to momento, kuomet Konstitucinis Teismas žada priimti sprendimą dėl viso GP reguliavimo. Premjerė sako tai daranti besirūpindama, kad visi vaikai suspėtų pasiskiepyti. Žinant visuomenės nuotaikas dėl GP taikymo vaikams, šis argumentas, švelniai tariant, neįtikinantis.

Koks galėtų būti Prezidento atsakas? Šiomis aplinkybėmis Prezidentas galėtų stabdyti galimybių paso taikymą visiems asmenims. Peticijoje „Dėl galimybių paso veikimo stabdymo“ daugiau nei 110 tūkst. Lietuvos piliečių prašė Prezidento kreiptis į Konstitucinį Teismą ir stabdyti visą GP reguliavimą. Iš esmės tai reikštų Prezidento kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl visų Vyriausybės ekstremaliosios situacijos valdymo nutarimų, kurie buvo priimti rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Toks kreipimasis automatiškai sustabdytų GP taikymą Lietuvoje.

Mano įsitikinimu, tai – vienintelis tinkamas Jo Ekscelencijos atsakas. Pirma, GP neteisėtumą rodo visa eilė argumentų (čia pateikiau tik nedidelę dalį – juos esu išsakęs ne kartą anksčiau).

Antra, bet koks kitas veiksmas rodytų Prezidento susitaikymą su pralaimėjimu ar prisitaikymą prie esamos politines situacijos. Tai galėtų liudyti negebėjimą laiku imtis tinkamų veiksmų: tiek Prezidento „ultimatumas“, tiek ir pavėluotas kreipimasis į Konstitucinį Teismą dėl vaikų GP šiuo metu visuomenei neatneštų jokios apčiuopiamos naudos. Gautųsi viskas „aukštyn kojomis“: vietoje ultimatumo Vyriausybei – ultimatumas pačiam sau ir Lietuvos žmonėms.

Visi argumentai (pradedant omikron, baigiant medicininiais, teisiniais ir net man žinomais politiniais) lemia viso GP reguliavimo apskundimo galimybę ir būtinybę, tik ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

37 KOMENTARAI

 1. Masinės vakcinacijos beprasmybė nuslėpti melu nebeišeina.
  Vis daugiau žmonių mato ir piktinasi..

  • Pirzniau, išgerk espumizano ir keliauk į delfį, nes jau perdaug gadini orą. Šis portalas ne tavo lygio.

  • Pirzniau, pasitikrink pampersą, gal jau per daug spaudžia? Mažiau gal dergsies viešoj vietoj?

  • Pirzniaus desperacija paskutiniu metu rodo, kad bebrotybės propoguotojų pampersai iš tiesų šlampa. Ačiū gerbiamam Ignui Vėgėlei už tesiamą titaninį darbą dėl Lietuvos ir mūsų visų laisvės. Tai ypač šimboliška šiomis, laisvės atgavimui svarbiomis atmintiems dienomis.

 2. ir nereikės aimanų dėl atsieit konstitucijos pažeidinėjimų. Antivakseriai jau seniai pralaimėjo.

 3. Tiesa nugalės, ne Dulkys, ar Šimon, ir ne Čmil, ne Armon, juolabiau ne Šimaš, Zinger, ar Levicki, ir ne badalas,
  Vėgelę į respublikos prezidentus!

  • nei Dulkys, nei Šimonytė pandemijos neišrado. Visas pasaulis, visos 193 šalys vieningos kovoje prieš virusą. Tik visokioms nedakepusioms vėgėlėms vaidenasi sąmokslai.

   • „Visas pasaulis, visos 193 šalys vieningos kovoje prieš virusą. “
    tai ir Švedija kovoja, ir Baltarusija kovoja, ir Jav Florida kovoja, jau ten visi senai turėjo išmirti be jokių karantinų ir nieko gyvena dar geriau nei visos tos 193.

   • ar buvai Švedijoj, kad niekus tauziji? Pabandyk nuvykti Švedijon neskiepytas, pamatysi. Neišmanydamas geriau patylėk

   • Pas batka Baltarusijoje jau visi ismire, nes anas neuzdare baznyciu nei vienai dienai, nei mokyklu, nei darzeliu, nei sporto ir kitu renginiu, o zmones, kurie suserga tiesiog gydo, o ne arbteles pakol dusti pradedi gerti liepia:)

   • Eurostat paskutinius perteklinio mirtingumo duomenis pateikia 2021-ųjų spalio mėnesiui – Lietuvoje, kaip ir Latvijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje jis net >40% (!) didesnis nei 2016-2019 m. statistinis vidurkis.
    Švedijoje jis tuo tarpu mažesnis už 2016-2019 m. statistinį vidurkį.

 4. Pagarba Gerb. profesoriui Vėgėlei už išmintį, drąsą ir ištikimybę tiesai. Ir ačiū „Laikmečiui“ už švietėjišką veiklą. O vargšai cypaujantys neūžaugos troliai – ką gi, jie irgi žmonės, Dievo vaikai, už kuriuos reikia melstis, nes jie pamiršo, jog pakėlęs kardą nuo kardo ir žus.

 5. Pagarba prof. Ignui Vėgėlei.
  Pandemija jau nuo pat pradžių pastatyta ant melo, bauginimų, panikos kėlimo ir diktatūros įtvirtinimo.
  Jie tik to ir siekia – visame pasaulyje įvesti diktatūros, visuotinės kontrolės ir priklausomybės nuo valdžios „pasą“.

   • o tau, koncu patriote, jau laikas priimti 4 ir 5 dozę, nes vakcinų galiojimas baigiasi, o edukuotų, norinčių paaukoti save eksperimentams vis labiau mažėja. Aukokis dėl savo koncų partijos, skelbk akciją, kurk judėjimą – su šūkiais: kalkimės kas savaitę po naują dozę, mes nugalėsim ir pan. ir gyvenk laimingai 🙂

   • aš ir gyvenu laimingai, nes man jokie sąmokslai nesivaidena, skirtingai nei kai kuriems psichopatams

   • Jeigu gyventum laimingai, tai cia savo vemalu neplatintum:) Akivaizdu, kad tikrai tau truksta pfizer doziu, po kuriu taip „kaifuosi“, kad nebus laiko ir cia rasineti. Saunuolis, reikia juk kazkam del to mokslo aukotis ir big farmai reikia zinoti, koks poveikis 10 doziu grafeno oksido susivarius- kiek proc atlaikys. O mes pasirinkom buti kontroline grupe sitam eksperimente, kad butu tuos nusidozavusius su kuo palyginti:) Kiekvienas renkasi pagal savo skoni…

 6. gerbiu prof. I. Vėgėlės poziciją. Didžiąja dalimi (dėl įstatymų pažeidimo ir prievartos) jam pritariu.
  Bet reikia skirti du dalykus: medicininį ir politinį. Dėl medicininio (skiepų) jis per daug įtarus, nebent nepilnai susipažinau su jo pozicija. Dėl politinio dalyko, t.y. GP – jis visiškai teisus, pritariu, nes tai – politinė prievarta, nukreipta medicinine kryptimi ir šios dvi linijos (medicininė ir politinė) tarpusavyje nekoreliuoja.
  Vakcina yra tikrai veiksminga apsauga, bet ji neturi būti kišama per prievartą.

  • Asd, gal tu pats tamsta vadovaukis faktais o ne emocijomis – nevertink velnio tabernakulio, vyriausybės ir maximu propagandos, bet vertink realius faktus. 2021 metais Lietuvos gyventijų mirtingumas gerokai išaugo, palyginti su 2020, o palyginti su 2019 ir ankstesniais, tai vaizdelis dar baisesnis. Jeigu atmesti mirtis nuo koronos, tai vistiek mirtingumas perteklinis. Tai kodėl jeigu jau valstybė taip mus saugo, gelbėja, kaiurą parą skiepu propaganda, kodėl tada miršta žmonės, kodėl labiausiai paskiepytais metais, labiausiai auga mirtingumas?
   Dar patarčiau tau paskaityti facebooke COVID vakcinų atsiliepimai ir skaityti ne tik pačius parnešimus, bet ir komentarus po jais. Pamatysi daugybę žmonių, patiriančių šalutinius poveikius.
   Pvz klausia – ar jums po vakcinos nesutriko atmintis – ir komentaruose istorijos apie sutrikusią atminti, kitoje žinutėje klausia – ar jums po vakcinos nepradėjo skaudėti sanarių – ir komentaruose kruvos istorijų apie pradėjusius skaudėti sanarius ir taip toliau, ar neatsinaujino vėžys, ar neatsirado širdies permušimia ir t.t.
   Siauliu klebonas savaitę po trečios dožės sukniubo ir numirė, o kiek tokių mirčių. Medikai tyliai kalba apie 50 proc. padaugėjusius infarktus, insultus, trobus. Visi kardiologiniai skyriai užkišti. Ir tai vakcinų pasekmė. Ir svarbiausia, kas atsakys už šio 57m klebono mirtį – Bergoglis, Grušas, ar Bartulis, nes jie gi vertė kunigus skiepytis, Vilniaus kunigai ypatingą raginimą skiepytis gavo el paštu per Gailestingumo sekmadienį. Ne atgailauti, ne melsti Dievo gailestingumo, bet skiepytis…

   • iš kur imate tuos skaičius? Gal statistikos departamente dirbate? O tie „atvejai“, kuriuos aprašote, man primena VBS (viena boba sakė) agentūrą, todėl neįtikino.
    Tie, kas nededa pastangų saugoti savo sveikatą, o galvoja, kad viską Dievas apsaugos – gundo Dievą.
    O Šv. Rašte parašyta „Negundyk Viešpaties, savo Dievo“
    Bet ką aš čia, gyvenkite kaip norite – ne aš jums teisėjas.

   • Nu jei jau negebate skaičių išsigūglinti kiek mirė 2020 ir 2021 m., tai gal tada jau ir neberašykit daugiau nieko. Namų darbus pirmiau atlikit, tada į diskusijas velkitės :)))

   • Gal tame ir problema, kad jie nemoka google naudotis ir aklai tiki viskuo, ka velnio tabernakulis transliuoja, o paskui stebisi:)

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte