Prancūzijoje išniekinta bažnyčia

ŠaltinisCNA

Naktį iš kovo 12 į 13 d. Bordo (Prancūzija) centre esančios Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios sienos buvo išpaišytos šėtoniškais grafičiais, komunistiniais ir anarchistiniais simboliais.

Be to, vandalai bažnyčios šventoriuje degino šiukšles.

Šią žinią kovo 13 d. patvirtino Bordo arkivyskupijos komunikacijos skyriaus vadovė Constance Pluviaud (Konstans Pliuvjo).

„Naktį iš kovo 12 į 13 d. Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios fasado durys ir kai kurios sienos buvo išniekintos grafičiais. Priešais bažnyčią kilusį šiukšlių gaisrą užgesino į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai. Šis gaisras bažnyčiai žalos nepadarė“, – pranešama arkivyskupijos pareiškime.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matyti tokie užrašai kaip „Liuciferis yra teisus“, „Velnie, pasiimk mane su savimi“, „Ačiū, šėtone“ ir „Kaimynai nekenčia Bažnyčios“.

Pasak Pluviaud, parapija pateikė skundą valdžios institucijoms dėl žalos turtui.

Naujosios Akvitanijos ir Žirondo departamento prefektas Étienne’as Guyot (Etjenas Giujo) socialiniame tinkle „Twitter“ apgailestavo, kad Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia tapo „neapykantos epitetų ir vandalizmo aktų“ taikiniu.

Guyot taip pat pasmerkė „šiuos netoleruotinus veiksmus. Pradėtas tyrimas, kad būtų galima nustatyti kaltininkus ir patraukti juos atsakomybėn“.

Bordo arkivyskupija pareiškė, kad „pritaria stiprioms tikinčiųjų ir gyventojų, sukrėstų šio akto, emocijoms“.

Bažnyčią, esančią Žirondos departamente (administraciniame rajone), XIX a. suprojektavo architektas Jeanas-Jules Mondet (Žanas Žiulis Mondė). Ji pastatyta kardinolo Ferdinandas-François-Auguste’o Donnet (Ferdinandas Fransua Ogiustas Donė), 1837-82 m. Bordo arkivyskupo, užsakymu.

Nuo 2014 m. rugsėjo mėn. parapiją administruoja Regnum Christi judėjimo kunigai. Bažnyčios adoracijos koplyčioje Švenčiausiasis Sakramentas išstatomas garbinimui 24 valandas per parą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte