Prancūzijoje atrinkti pirmieji ąžuolai Paryžiaus Dievo Motinos katedros atstatymui

ŠaltinisAFP-BNS

Prancūzijoje į vakarus nuo sostinės esančiame miške buvo atrinkti pirmieji ąžuolai, kurių mediena bus naudojama Paryžiaus Dievo Motinos katedros rekonstrukcijai.

Iš viso iki kovo pabaigos planuojama nukirsti apie 1 000 ąžuolų. Jie bus panaudoti 2019 metų balandžio gaisro suniokotam katedros stogui ir smailei atstatyti.

Nacionalinio paminklo Dievo Motinos katedros atstatymui bus naudojama ąžuolo mediena iš visų Prancūzijos regionų – pusė jos bus atgabenta iš valstybinių miškų, kita pusė – iš privačių aukotojų.

Simboliškoje ceremonijoje maždaug už 200 km nuo Paryžiaus netoli Le Mano esančiame miške, per kurią rekonstrukcijai buvo atrinktas pirmasis 20 metrų aukščio ąžuolas, dalyvavo žemės ūkio ir kultūros ministrai.

„Šis projektas rūpi visai Prancūzijai“, – sakė už Dievo Motinos katedros atstatymą atsakingas generolas Jeanas-Louis Georgelinas (Žanas Luji Žorželenas). 

„Jis užtikrins, kad katedra bus saugi dar aštuonis amžius, dešimt amžių“, – kalbėjo jis.

Atrinktų ąžuolų mediena bus džiovinama 12–18 mėnesių, ruošiantis katedros atstatymo darbų etapui. Bažnyčios atstatymas turėtų prasidėti 2022 metų rudenį, kad 2024 metų balandį šventovė vėl atvertų savo duris.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis