Prancūzai toliau atkakliai kovoja prieš „sveikatos pasus“ ir suvaržymus

ŠaltinisAFP-BNS

Per 175 tūkst. žmonių dalyvavo šeštadienį Prancūzijos miestų gatvėse surengtose protesto akcijose prieš vadinamuosius sveikatos pasus.

Protestai prieš „sveikatos pasų“ sistemą, dėl kurios, pasak priešininkų, yra nesąžiningai ribojamos nepasiskiepijusiųjų teisės, vyko šeštą savaitgalį iš eilės.

Televizijos kanalas BFMTV, remdamasis Vidaus reikalų ministerija (VRM), pranešė, kad į gatves išėjo 175,503 tūkst. žmonių, ir tai rodo, kad protestuotojų aktyvumas kiek sumažėjo.

Valdžia skelbė, kad ankstesnį šeštadienį, rugpjūčio 14-ąją, protestuose dalyvavo 214,845 tūkst. žmonių, o rugpjūčio 7-ąją jų, VRM duomenimis, buvo dar daugiau – apie 237 tūkstančius.

Iš viso Prancūzijoje praėjusį šeštadienį buvo surengta 220 protesto akcijų, įskaitant keturias akcijas Paryžiuje, kuriose dalyvavo apie 14,7 tūkst. žmonių.

Protestas Prancūzijoje prieš „sveikatos pasus“ ir suvaržymus / Twitter nuotr.

Prancūzijos žiniasklaidoje rašoma, kad šalies šiaurėje protestai vyko taikiai, o pietuose nebuvo apsieita be neramumų.

Pavyzdžiui, Monpeljė susirėmė kraštutinių dešiniųjų ir kraštutinių kairiųjų grupuočių atstovai. Tulūzoje policijai teko vaikyti minią ašarinėmis dujomis, kai dalis protestuotojų pamėgino patekti į miesto centrą, kur tokie renginiai yra draudžiami. 

VRM pranešė, jog per šeštadienio protesto akcijas buvo sulaikyta dvidešimt žmonių ir buvo sužeistas vienas policininkas.

Koronaviruso sveikatos pasai Prancūzijoje buvo įvesti rugpjūčio 9-ąją. Pagal naująsias taisykles, norint mėgautis įprastomis veiklomis, reikės būti paskiepytu, persirgusiu arba turėti neigiamą testą dėl koronaviruso.

Sveikatos paso reikia, norint pavalgyti ar išgerti tiek restorano viduje, tiek lauke. Jis yra privalomas tarpmiestiniam transportui, įskaitant greituosius traukinius ir vidaus skrydžius, tačiau nėra reikalingas metro ir priemiestiniam transportui.

Protesto prieš „sveikatos pasus“ Prancūzijoje akimirka / Twitter nuotr.

Toks dokumentas taip pat yra reikalingas norint apsilankyti kultūros įstaigose, tokiose kaip kino teatrai, teatrai ir muziejai.

„Sveikatos pasai“ tikrinami ir lankantis didžiuosiuose prekybos centruose.

Tokios sistemos priešininkai tai laiko piliečių teisių pažeidimu ir diskriminavimu, nes oficialiai buvo skelbta, kad vakcinacija yra savanoriška. Tarp protestuotojų yra nemažai visiškai pasiskiepijusių žmonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis