G7 lyderiai antradienį aptars padėtį Afganistane – JK

ŠaltinisAFP-BNS

Didžiojo septyneto (G7) valstybių vadovai antradienį surengs nuotolinį viršūnių susitikimą aptarti krizę Afganistane. Apie tai sekmadienį pranešė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas).

„Gyvybiškai svarbu tarptautinei bendruomenei dirbti kartu, kad būtų užtikrinta saugi evakuacija, būtų užkirstas kelias humanitarinei krizei, taip pat būtų suteikta parama Afganistano žmonėms, kad būtų užtvirtinta per pastarųjų 20 metų pasiekta pažanga“, – tviteryje parašė B. Johnsonas.

JK šiuo metu pirmininkauja G7 grupei, kuriai priklauso Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija ir Jungtinės Valstijos. B. Johnsonas ragino rengti susitikimą dėl Afganistano visą pastarąją savaitę.

Vakarų sąjungininkai sulaukia vis didesnės kritikos bangos dėl to, kaip buvo sprendžiama krizė Afganistane, o taip pat ir dėl chaoso, kuris kilo Talibanui perimus šalies valdymą, tūkstančiams afganų ir užsieniečių mėginant išskristi iš Kabulo.

Po praėjusį ketvirtadienį įvykusio nuotolinio susitikimo G7 šalių užsienio reikalų ministrai paragino Talibaną užtikrinti galimybę saugiai išvykti iš sostinės visiems norintiems. Tai buvo pirmasis oficialus G7 pareiškimas dėl krizės.

Birželį G7 lyderiai Anglijos pietuose pirmą kartą per beveik dvejus metus susitiko gyvai. Tuomet daugiausia kalbėta apie koronaviruso sukeltą pandemiją ir Kiniją. Tačiau nuo tada Talibanas vos per kelias savaites sugebėjo perimti didžiosios Afganistano dalies kontrolę, o Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai pasitraukė po du dešimtmečius trukusios karinės kampanijos.

JAV yra pasiuntusios tūkstančius karių laikinai užtikrinti Kabulo oro uosto saugumą ir padėti evakuotis amerikiečiams ir jiems padėjusiems afganams. Šalis neseniai nustatė rugpjūčio 31 d. terminą užbaigti evakuaciją.

Tačiau sąjungininkai, įskaitant ir JK, yra užsiminę, kad jie paremtų šio termino pratęsimą. Manoma, kad per antradienio susitikimą šis klausimas bus neišvengiamai aptartas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis