Pranciškonas br. Rolandas Taučius: atsiprašau Kauno mero

Kretingoje įsikūrusio mažesniųjų brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos Kretingos Apreiškimo vienuolyno vikaras Rolandas Taučius, šiuo metu vos savaitę tarnaujantis Kaune, vietinės žiniasklaidos buvo pastebėtas dėl viešų kritiškų pareiškimų Kauno mero Visvaldo Matijošaičio atžvilgiu.

Dienraštis „Klaipėda” rašo, kad vos prieš savaitę į Kauno vienuolyną tarnystei Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje persikėlęs vienuolis R. Taučius rinkimų naktį įsivėlė į diskusiją feisbuke po viena iš publikacijų apie Kauno merą.

R. Taučius prieš paskelbiant preliminarius rinkimų rezultatus socialiniame tinkle piktinosi, kad jam gėda dėl tokio mero. Jis taip pat pridūrė: „Man geriausias siūlymas jį sudeginti ant XIII a. laužo“. Šis vienuolio pasakymas ir sukėlė audrą internete.

Pranešama, kad dėl vikaro pasisakymo sulaukta ne tik pasipiktinusių komentatorių pareiškimų, kurie gėdino pranciškoną, bet kreiptasi ir į Kretingos policijos komisariatą, kur buvo paprašyta dėl incidento internete patikslinti tam tikras detales. Tačiau kunigas šiuo metu gyvena vienuolyne Kaune. Jis žiniasklaidai teigė kol kas nesulaukęs kvietimo į policiją.

Kunigas aiškino nieko blogo dar kartą perrinktam Kauno merui nelinkėjęs. „Oi, ne. Net tokios minties neturėjau, kad susidoroti. Tik viduramžiais inkvizicija veikė. Bet tai nėra raginimas. Vienareikšmiškai. Tai tik noras pajuokauti ir ,pašpilkuoti’. O kiekvienas žmogus, kaip jis nori, taip ir interpretuoja“, – R. Taučius sakė dienraščiui „Klaipėda“.

Vėliau vikaras tame pačiame socialiniame tinkle atsiprašė: „Gerb. mere Visvaldai Matijošaiti ir mieli Kauniečiai. Pasidavęs rinkimų rezultatų sukeltoms emocijoms neapgalvotai pajuokavau apie išrinktąjį Kauno miesto merą V. Matijošaitį. Suprasdamas, kad kaip kunigui vienuoliui ir apskritai tikinčiam žmogui taip elgtis nedera, nuoširdžiai atsiprašau tiek mero, tiek tų, kuriuos mano komentaras papiktino ar nuliūdino. Atsiprašau, esu kaltas ir atleiskite”.

Tokį vikaro žingsnį pasveikino daugelis jo socialinio tinklo draugų.

„Klysti – žmogiška. Tikrai tai nenurašo Jūsų puikių savybių ir kilnaus, įsimintino darbo darant gerą bendruomenėse. Kas matė bei patyrė atsimins ir bus dėkingi ilgam!” – tokių ir panašių komentarų socialiniame tinkle sulaukė vienuolis.

O štai kunigas Robertas Grigas brūkštelėjo: „Gražus Jūsų atsiprašymas, broli Rolandai. Ir jam kartais reikia daugiau drąsos, negu ,ant emocijų bangos’ ką nors pasakyti. Ačiū Jums už gražų pavyzdį”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

25 KOMENTARAI

  • Meras- reto šlykštumo korumpuotas oligarchas, bet kunigas pajuokavo nevykusiai. Gerai, kad atsiprašė , kaip ir pritinka dvasiškai stipriam žmogui.

 1. KEISTI tie pranciškonai.Juos dalinu į dvi dalis- mylimus ir mylinčius Dievą- tai Paulius Vaineikis,Gediminas Numgaudis.Ir kitus pranciškonus iš Vilniaus,na dar štai šis,kurie prie lgbt ir už juos.Ta prasme,balsuotų už juos mielai,ne už tradicinę šeimą palaikančius ir Dievą gerbiantis.Įdomu,jei dabar ateitų Jėzus į šį vienuolyną kuriuos išlaikytų???

 2. KEISTI tie pranciškonai.Juos dalinu į dvi dalis- mylimus ir mylinčius Dievą- tai Paulius Vaineikis,Gediminas Numgaudis.Ir kitus pranciškonus iš Vilniaus,na dar štai šis,kurie prie lgbt ir už juos.Ta prasme,balsuotų už juos mielai,ne už tradicinę šeimą gerbiantis ir Dievą gerbiantis.Įdomu,jei dabar ateitų Jėzus į šį vienuolyną kuriuos išvaikytų???

 3. Baisus dalykas, kai kunigai palaiko tamprius ryšius su politikais, merais ar įtakingais asmenimis, tai tikra politika. Deja, žmonės ir traukiasi iš bažnyčios, nes nori būti saugūs. To būti negali. Pilni socialiniai tinklai klebonu ir merų foto akimirkų. Kur dingo paprastas žmogus? Todėl bažnyčia yra politizuota. Štai kun. Grigas atsisakė apdovanojimų pagarba jam, negu tiems, kurie rankas ištiesę ima padėkas, nes pilni puikybės. Kas liečia šį atvejį gal pasikarščiavo ir atsiprašė ir baigta. Nesureikšminkim. Pasigendama pačios bažnyčios žmonių vedimo link Dievo.

 4. Kad kunigai vis labiau tampa pasaulietiški, štai ką reiškia, kai bendraujama su turtingas verslininkais ar elitu. Kur dingo pasišventę, atsidavę žmogui kunigai? Kur tie maldos kunigai?

   • Kaip tik per socialinius tinklus galima skelbti Dievo žodį. Pasižiūrėkite facebook profilius, kai rašomos Evangelikų ištraukos, šventųjų mokėjimai, pamąstymai. Taip ir gali būti puoselejamas tikėjimas. Galvojat žmonės neskaito? Skaito ir net labai. Tik klebonai tegul daugiau rašo pamąstymų, o ne angliškas citatas, kad atrodytų kokie jie madingi.

 5. vadnasi – is nuokrypelisko gyvenimo budo …gi juk izraelitai buvo taip isaukleti, kad nebutu saipomasi vieniems is kitu…kas ir dabar pas juos tesiama…o cia kazinkoks ispopintas savimi susizavejes jauniklis viesai gadina ora…. sakyciau siame ivykyje – esmeje pasirode koks yra ofm-istu jaunuolyno vyresniuju nuauklejimo rezultatas…ir kuo tolyn tuo blogyn, net ir kai kuriu ofm veideliai daug pasako apie eilines ju dieneles…dar labiau apsviesk Auksciausias musu katalikiskas bendruomenes….

 6. Pergyvena dvasinis luomas, kad kai kur konservatoriai nelaimėjo mero rinkimų. Patyrė šoką dvasininkija. Kunigai dar vis nesupranta, kad valdantieji naikina tikėjimą, nebe puoselejamos tradicijos, vertybės ką taip ilgai puoselėjo mūsų senoliai. Ar nemato dvasininkai, kaip pakenkė žmonėms. Nebebus šeimų viskas isdraskoma ir naikinama, ypač vaikų atėmimas iš šeimų. Kur padeda vaikus? Nebėra teisingumo ir moralės. Laimi kas turi pinigų ir valdžią. Dabar tik drausti ir bausti. Žmonės nuomonės nebegali pareikšti. Malskime dvasininkijos atsimerkimo ir atsivertimo. Kodėl seniau žmonės masiškai ėjo į bažnyčias? Nes nebuvo skaldomi žmonės, kaip dabar. Dar tik turtingi ir įtakingi.