Portugalijos parlamentas sutinka su eutanazijos dekriminalizavimu

ŠaltinisAFP-BNS

Portugalijos parlamentas penktadienį trečią kartą priėmė įstatymo projektą, kuriuo dekriminalizuojama eutanazija, po to, kai du ankstesnius bandymus vetavo konservatyvusis prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa (Marselu Rebelu de Soza).

Įstatymo projektui, kuriuo dekriminalizuojama „mirtis medicininių priemonių pagalba“, pritarta absoliučią daugumą parlamente turinčios Socialistų partijos balsais ir keliais opozicijos balsais.

Dabar Portugalijos prezidentas turės nuspręsti, ar pasirašyti įstatymą, ar perduoti jį Konstituciniam teismui toliau nagrinėti, ar dar kartą vetuoti.

Ketvirtadienį prezidentas pareiškė, kad sprendimą ketina priimti netrukus, „tikrai iki Kalėdų“.

Šis įstatymo projektas rodo, kad „teisė į gyvybę negali būti paversta prievole gyventi bet kokiomis aplinkybėmis“, sakė socialistų įstatymų leidėja Isabel Moreira (Izabel Moreira), kuri stojo ginti įstatymo projektą.

Tačiau šiam žingsniui prieštaraujanti Katalikų gydytojų asociacija teigė, kad įstatymo projektas „priartina Portugaliją prie daugiau leidžiančių teisės aktų“.

Penktadienį patvirtintame įstatymo projekte pažymima, kad mirtis medicininių priemonių pagalba būtų taikoma tik suaugusiesiems, kurie serga „sunkia ir nepagydoma liga“ ir yra priėmę „pakartotinį“, „laisvą ir informuotą“ asmeninį sprendimą.

Kai 2021 metų sausį buvo priimtas ankstesnis įstatymo projektas, prezidentas, kuris yra tvirtas katalikas, perdavė jį Konstituciniam teismui. Teismas grąžino jį atgal galimoms pataisoms, tačiau prezidentas nusprendė pasinaudoti savo veto teise.

Tuo metu jis sakė, kad tekste pateiktos pernelyg miglotos apibrėžtys.

Belgija ir Nyderlandai buvo pirmosios dvi Europos šalys, kurios prieš du dešimtmečius įteisino eutanaziją. Vėliau ji buvo dekriminalizuota keliose Europos šalyse.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte