ES: Vengrijos reformų nepakanka atblokuoti 7.5 mlrd. eurų lėšoms

ŠaltinisAFP-BNS

Europos Sąjungos vykdomoji institucija penktadienį pareiškė, kad naujausių Vengrijos kovos su korupcija reformų nepakanka, kad būtų galima atšaukti 7,5 mlrd. eurų finansavimo blokavimą, taip dar labiau paaštrindama priešpriešą su Budapeštu.

Praėjusį mėnesį Briuselis rekomendavo sustabdyti milijardų eurų finansavimą Vengrijai dėl nuogąstavimų, susijusių su demokratijos nuopuoliu ir korupcija.

Dešiniųjų pažiūrų ministro pirmininko Viktoro Orbano vyriausybė ėmėsi atsakomųjų veiksmų, stabdydama ES sprendimus dėl itin svarbios finansinės pagalbos suteikimo Ukrainai ir susitarimo dėl minimalaus pelno mokesčio.

Siekdamos išspręsti šią aklavietę, ES valstybės narės, vedamos Prancūzijos ir Vokietijos, paprašė Europos Komisijos iš naujo įvertinti naujausias Vengrijos reformas.

Tačiau bloko vykdomoji valdžia atsisakė pakeisti savo poziciją.

„Nepaisant veiksmų, kurių ėmėsi Vengrija, bendra rizika Sąjungos biudžetui išlieka nepakitusi“, – laiške ES pirmininkaujančiai Čekijai rašė biudžeto komisaras Johannesas Hahnas (Johanesas Hanas).

Tai reiškia, kad dabar 27 ES valstybės narės iki gruodžio 19 dienos turi apsispręsti, ar išlaikyti Vengrijai skirtas lėšas.

Su nacionalistu V. Orbanu gali įvykti įtempta akistata kitą savaitę Belgijos sostinėje vyksiančiame vadovų aukščiausiojo lygio susitikime.

Be 7,5 mlrd. eurų centrinio ES finansavimo, Vengrija taip pat siekia, kad būtų skirta 5,8 mlrd. eurų iš sustabdytų lėšų, skirtų atsistatyti po COVID-19 pandemijos.

Praėjusį mėnesį EK patvirtino Vengrijos išlaidų planą dėl atsigavimo po COVID-19 pandemijos fondo, tačiau valstybės narės turi įvertinti, ar Budapeštas daro pakankamą pažangą, vykdydamas esmines reformas, kad gautų finansavimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Kaip gi galėtų ideologizuoti europos sąjungos valdantieji sakyti, kad Vengrijoje reformos yra pakankamos… Vengrija vykdo nepriklausomą vertybinę savo velstybės politiką, kuri yra visiška priešingybė ideologizuoto Briuselio iškreiptoms vertybėms. Tai yra Vengrijos blokada, tokia pati kokia buvo okupantų taikoma mums, kai mes nesutikome paklusti okupantų diktatui , kai panorėjome išeiti iš buvusios tsrs. Tai Briuselio valdininkų, kurių pačių korupcijos lygis taip vadinamos pandemijos mąsteliu buvo visaeuropinis, kerštas Vengrijai dėl jos tvirtumo ginant savo valstybę ir jos žmones.
    Galime džiaugtis, kad šalia mūsų yra tokios vertybinės šalys kaip Vengrija ir Lenkija.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte