Popiežius priėmė Paryžiaus arkivyskupo atsistatydinimą dėl skandalo

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus priėmė Paryžiaus arkivyskupo Michelio Aupetit (Mišelio Opeti) atsistatydinimą, šiam pasisiūlius palikti savo pareigas dėl „dviprasmiško elgesio“ su viena moterimi, ketvirtadienį pranešė Vatikanas.

70-metis M. Aupetit pasisiūlė atsistatydinti po Prancūzijos žurnalo „Le Point“ tyrimo. Arkivyskupijos atstovė spaudai praėjusią savaitę patikino, kad šiuo atveju nekalbama apie meilės ar seksualinio pobūdžio ryšius.

Pasak arkivyskupijos atstovės, „jis dviprasmiškai elgėsi su asmeniu, kuriam buvo labai artimas“, bet tai nebuvo nei meilės, nei seksualiniai santykiai.

Pasisiūlymas atsistatydinti „nėra kaltės pripažinimas“, tai – „nuolankumo gestas, dialogo pasiūlymas“, pridūrė atstovė.

Katalikų kunigai pagal Bažnyčios doktriną turi laikytis celibato ir susilaikyti nuo lytinių santykių.

Ketvirtadienio pareiškime M. Aupetit nurodė, kad pasisiūlė atsistatydinti norėdamas „apsaugoti arkivyskupiją nuo nesutarimų, visuomet keliančių įtarimus ir sužlugdančių pasitikėjimą“.

Praėjusios savaitės įvykius jis pavadino skausmingais, bet padėkojo visiems, kas jį rėmė.

Prancūzijos Bažnyčia šiuo metu bando atsigauti po spalį paskelbtos demaskuojamos ataskaitos. Joje nepriklausoma komisija rašė, kad nuo 1950 metų dvasininkai šalyje lytiškai išnaudojo 216 tūkst. vaikų.

Pranešimų apie kunigų vykdytą lytinį išnaudojimą lavina buvo tarp didžiausių iššūkių, su kuriais susidūrė 2013 metais popiežiumi išrinktas Pranciškus.

Vatikanas savo trumpame pranešime, paskelbtame popiežiui išskridus penkių dienų kelionės į Kiprą ir Graikiją, nepaminėjo M. Aupetit pasitraukimo priežasčių.

„Šventasis Tėvas priėmė… monsinjoro Michelio Aupetit atsistatydinimą“, – sakoma pranešime.

Marselio arkivyskupas emeritas Georges’as Pontier (Žoržas Pontjė) paskirtas Paryžiaus arkivyskupijos apaštališkuoju administratoriumi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte