Popiežius Pranciškus vidudienio maldoje: žengimas į dangų užbaigia Jėzaus misiją tarp mūsų

„Vatican News“ apie vidudienio maldą Vatikane

Gegužės 16 dienos vidudienio maldoje Italijoje ir kitose šalyse yra švenčiama Viešpaties žengimo dangun iškilmė. Morkaus Evangelija užbaigiama pasakojimu apie paskutinį Prisikėlusiojo ir mokinių susitikimą, po kurio Jis buvo paimtas į dangų ir atsisėdo Tėvo dešinėje. Paprastai atsisveikinimo scenos yra liūdnos, pasiliekantiems teikia pasimetimo, apleidimo jausmą. Bet su Jėzaus mokiniais buvo kitaip. Nepaisant Viešpaties iškeliavimo, jie nėra nuliūdę, bet, priešingai, džiugūs ir pasirengę misijai pasauliui.

„Kodėl mokiniai neliūdni? Kodėl ir mes turėtume džiaugtis, matydami Jėzų, kuris žengia į dangų“, – sekmadienio vidudienio maldos susitikime klausė popiežius Pranciškus, kreipdamasis į miesto gyventojus ir piligrimus Šv. Petro aikštėje.

Žengimas į dangų užbaigia Jėzaus misiją tarp mūsų. Jei dėl mūsų Jėzus nužengė iš dangaus, tai dėl mūsų ten ir pakyla. Nužengęs į mūsų žmogiškumą ir jį atgaivinęs, vėliau žengia į dangų su mūsų kūnu. Jis yra pirmas žmogus įžengęs į dangų, nes Jėzus yra žmogus, tikras žmogus, jis yra Dievas, tikras Dievas. Mūsų žmogiškas kūnas yra danguje – tai džiaugsmo priežastis! Dievo dešinėje pirmą kartą sėdi žmogaus kūnas, Jėzaus kūnas: šiame slėpinyje kiekvienas iš mūsų kontempliuoja savąją ateitį ir paskirtį. Ne, tai nėra apleidimas – Jėzus visiems laikams lieka su savo mokiniais, lieka su mumis.

Jis pasilieka maldoje: kaip žmogus, meldžia Tėvą, ir kaip Dievas –  žmogaus ir Dievas – Tėvui parodo savo žaizdas, kurios mus atgaivino. Jėzaus malda ten, danguje, su mūsų žmogaus kūnu; jis yra vienas iš mūsų, Dievas žmogus, ir už mus meldžiasi. Tai mums suteikia daugiau nei saugumą – suteikia džiaugsmą, didelį džiaugsmą.

Antroji džiaugsmo priežastis ta, kad pažadėjo atsiųsti ir atsiuntė pažadėtąją Šventąją Dvasią, kad eitume skelbti Evangeliją.

Dangun žengimo iškilmės metu kontempliuodami dangų, į kurį Kristus pakilo ir atsisėdo Tėvo dešinėje, melskime Dangaus Karalienės, Marijos, užtarimo, kad sugebėtume drąsiai liudyti Prisikėlusį konkrečiose gyvenimo situacijos.

žmonės vaikšto Vatikane
Vatikanas / Unsplash nuotr.

BNS naujienų agentūra: popiežius pasmerkė „nepriimtiną“ smurto eskalaciją

Popiežius Pranciškus sekmadienį pasmerkė „nepriimtiną“ smurto tarp izraeliečių ir palestiniečių eskalaciją, pabrėždamas, kad aukos, ypač tarp vaikų, „liudija, kad jie nenori kurti ateities – verčiau nori ją sunaikinti“.

„Klausiu savęs: ši neapykanta ir kraujo kerštas, ką visa tai atneš? Ar tikrai manome, kad galime sukurti taiką sunaikindami kitą?“ – klausė pontifikas.

Pranciškus neįprastai tiesmukai pridūrė: „Vardan Dievo, kuris visus žmones sukūrė lygius pagal teises, pareigas bei orumą, ragindamas juos gyventi broliškai, prašau laikytis rimties.“

Izraelis nuo šios savaitės pradžios rengia antskrydžius Gazos Ruože, įsiplieskus smarkioms kautynėms tarp žydų valstybės ir islamistų judėjimo „Hamas“. 

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė, kad per pastarąsias septynias dienas žydų valstybės link iš Gazos Ruožo buvo paleista apie 3 tūkst. raketų.

„Hamas“ vykdo labai intensyvią ataką, kalbant apie ugnies tempą“, – žurnalistams sakė Izraelio generolas Ori Gordinas (Oris Gordinas)

Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, per sekmadienį suduotus aviacijos smūgius žuvo 26 žmonės, įskaitant 10 moterų ir aštuonis vaikus, o dar 50 asmenų buvo sužeisti.

Pasak pareigūnų, labai tankiai apgyvendintame palestiniečių pakrantės anklave nuo pirmadienio aukų skaičius išaugo iki 181, o žydų valstybėje – iki 10.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis