REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius Pranciškus: tikiu, kad Vatikano ir Kinijos susitarimas bus atnaujintas

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad tikisi, jog Vatikano laikinasis susitarimas su Kinija dėl katalikų vyskupų skyrimo spalio mėn. bus atnaujintas antrą kartą.

Antradienį paskelbtuose komentaruose agentūrai „Reuters” popiežius sakė: „Susitarimas vyksta gerai ir tikiuosi, kad spalio mėnesį jis galės būti atnaujintas.”

Vatikano ir Kinijos susitarimas pirmą kartą buvo pasirašytas 2018 m. rugsėjį, o 2020 m. spalį pratęstas dar dvejiems metams. Susitarimo sąlygos nebuvo viešai paskelbtos.

Popiežius Pranciškus apie susitarimą su Kinija kalbėjo agentūrai „Reuters” 90 minučių interviu, kuriame taip pat aptarė savo sveikatą, atsistatydinimo gandus ir Roe prieš Wade bylos panaikinimą.

2021 m. rugsėjį Vatikanas patvirtino, kad pagal susitarimo sąlygas buvo įšventintas šeštasis katalikų vyskupas. Septynių vyskupų, įšventintų iki 2018 m. susitarimo, pareigas taip pat įteisino Vatikanas.

Popiežius Pranciškus sakė, kad vyskupų skyrimas pagal susitarimą Kinijoje „vyksta lėtai, bet jie yra skiriami”. Lėtas procesas, pasak jo, yra „kinų būdas”, nes kinai turi tokį laiko pojūtį, kad niekas negali jų skubinti.

Tėvas Bernardo Cervellera (Bernardas Červelera), buvęs „AsiaNews” vyriausiasis redaktorius, yra sakęs, kad paskirti ir įšventinti vyskupai yra artimi Patriotinei katalikų asociacijai, „taigi tai reiškia, kad jie yra labai artimi vyriausybei”.

Pasak jo, Katalikų Bažnyčiai Kinijoje vis dar reikia apie 40 vyskupų.

Interviu „Reuters” popiežius Pranciškus sakė, kad kinai „taip pat turi savų problemų, nes ne visuose šalies regionuose situacija vienoda. Elgesys su katalikais taip pat priklauso nuo vietos vadovų”.

Popiežius taip pat gynė Vatikano ir Kinijos susitarimą nuo jo kritikų. „Diplomatija – tai menas daryti tai, kas įmanoma, ir daryti taip, kad tai, kas įmanoma, taptų tikrove”, – sakė jis.

Jis palygino šiandieninius kritikus ir tuos, kurie neigiamai atsiliepė apie Vatikano diplomatinius sprendimus Šaltojo karo metais, kai popiežiai, siekdami apsaugoti Katalikų Bažnyčios interesus, sudarinėjo sandorius su Rytų Europos komunistinėmis vyriausybėmis.

„Diplomatija yra panaši į tai. Kai susiduriate su sudėtinga situacija, turite rasti galimą, o ne idealią išeitį iš jos”, – sakė popiežius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte