Popiežius į naujų vyskupų atrankos komisiją skirs ir moteris

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus žurnalistams neseniai atskleidė, kad paskelbs apie dviejų moterų paskyrimą į Vatikano komisiją, renkančią vyskupus.

Trečiadienį paskelbtuose komentaruose agentūrai „Reuters“ popiežius sakė, kad pirmą kartą į Vyskupų kongregacijos komisiją vyskupams rinkti bus paskirtos dvi moterys.

Liepos 2 d. Vatikane duotame interviu Pranciškus nenurodė konkrečių moterų pavardžių ir nepasakė, kada apie jų paskyrimą bus paskelbta oficialiai, bet sakė, kad yra „atviras suteikti moterims galimybę“ ir nori „šiek tiek atverti kelią“.

Vyskupų kongregacija, Romos kurijos departamentas, neseniai pakeitė pavadinimą į Vyskupų dikasteriją pagal naują konstituciją, kuria grindžiama popiežiaus Pranciškaus vykdoma Vatikano reforma.

Naujojoje konstitucijoje, pavadintoje Praedicate evangelium (liet. „Skelbkite Evangeliją“), numatyta, kad bet kuris tikintysis taip pat gali vadovauti Vatikano dikasterijai ar kitoms institucijoms, „atsižvelgiant į jų ypatingą kompetenciją, valdymo galią ir funkcijas“.

Paklaustas, kokiam Vatikano departamentui galbūt galėtų vadovauti pasaulietis vyras ar moteris, Pranciškus užsiminė, kad tai galėtų būti Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterija arba Kultūros ir Ugdymo dikasterija, kaip ir Biblioteka, kuri irgi yra Romos kurijos institucija, praneša agentūra „Reuters“.

Galutinis sprendimas dėl vyskupų skyrimo priklauso popiežiui, ir jis gali pasirinkti bet kurį asmenį. Paprastai rekomendacijas ir dokumentus Vatikanui perduoda popiežiaus atstovas šalyje – apaštališkasis nuncijus. Tuomet Vyskupų dikasterija toliau svarsto paskyrimo klausimą ir balsuoja. Gavęs rekomendacijas, popiežius galiausiai priima sprendimą.

Pranciškus jau yra paskyręs kelias moteris į Vatikano departamentus. Barbara Jatta (Barbara Jata), ištekėjusi trijų vaikų motina, 2016 m. buvo paskirta Vatikano muziejaus direktore, o 2017 m. perėmė vadovavimą.

Visai neseniai, 2021 m. vasarį, popiežius paskyrė seserį Nathalie Becquart (Natali Bekart) Vyskupų sinodo sekretoriaus pavaduotoja. Dirbdama kartu su kardinolu Mario Grechu (Marijumi Greku) ir jo vadovaujama, prancūzų vienuolė sesuo padėjo pasirengti Vatikano sinodui apie sinodiškumą, kuris numatytas 2022 m. spalio mėn.

Pasak kardinolo Grecho, Becquart balsuos būsimuose sinoduose kartu su kitais balsavimo teisę turinčiais nariais – vyskupais, kunigais ir kai kuriais vienuoliais.

2021 m. rugpjūtį popiežius Pranciškus paskyrė italų ekonomistę ir vienuolę seserį Alessandrą Smerilli (Alesandrą Smerili) Vatikano socialinės plėtros biuro sekretore.

Sesuo salezietė yra ekonomistė ir profesorė. Ji buvo viena iš pagrindinių 2020 m. Pranciškaus ekonomikos renginio organizatorių.

Nuo 2019 m. A. Smerilli taip pat dirba Vatikano miesto valstybės patarėja ir Vyskupų sinodo sekretoriato konsultante.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Jeigu jos is lgbt bus linksma.. tuo tarpu Due sacerdoti bergamaschi sfilano al Gay Pride di Milano)))

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte