Popiežius Pranciškus susitiko su tūkstančiais pabėgėlių

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežius Pranciškus šeštadienį Italijoje susitiko su tūkstančiais pabėgėlių ir juos priglaudusiomis labdaros grupėmis, siekdamas skatinti teisėtus migracijos kelius į Europą kaip alternatyvą neteisėto žmonių gabenimo operacijoms, kurios, anot jo, Viduržemio jūrą pavertė „kapinėmis“.

Pranciškus sakė, kad „humanitariniai koridoriai“, kurie Italijoje veikia nuo 2016 metų, išgelbėjo gyvybes ir padėjo naujai atvykusiems prieglobsčio prašytojams aklimatizuotis, o bažnyčios grupės suteikė apgyvendinimo, švietimo ir darbo galimybes.

„Humanitariniais koridoriais siekiama ne tik atgabenti pabėgėlius į Italiją ir kitas Europos šalis, išgelbėti juos iš netikrumo, pavojaus ir nesibaigiančio laukimo situacijų; jais taip pat siekiama integracijos“, – teigė jis.

Anot Pranciškaus, katalikiškos labdaros organizacija „Sant’Egidio“, Evangelikų bažnyčių federacija ir Valdensų bažnyčia vadovavo ekumeninei humanitarinio pervežimo iniciatyvai Italijoje, pagal kurią į Europą išvežta daugiau kaip 6000 žmonių.

Pagal šią programą pagalbos darbuotojai pabėgėlių stovyklose nustato prieglobsčio prašytojus ir tvarko pirminius dokumentus, kad jie galėtų atvykti į Italiją humanitariniais pagrindais. Kai jie atvyksta, jiems padedama įsikurti ir pateikti prieglobsčio prašymą.

Šeimos iš Sirijos, Afganistano, Ruandos ir Ukrainos atvyko į Vatikano audiencijų salę susitikti su popiežiumi.

„Man buvo svarbu atvykti čia ir parodyti pasauliui, kad humanitariniai koridoriai yra vienas gražiausių dalykų, kuriuos šis pasaulis gali pasiūlyti žmonėms, nusipelniusiems saugumo ir orumo, – sakė 22 metų Oliveris Chrisas I. Kabalisa (Oliveris Krisas I. Kabalisa) iš Ruandos. – Nes būdami pabėgėliai mes palikome savo šalį ne todėl, kad norime, o todėl, kad esame suvaržyti, esame priversti tai padaryti.“

Afganistano pabėgėlė Nazani Shakvulla (Nazani Šakvula) teigė, kad jos šalyje kenčia moterys, kurioms uždrausta mokytis, dirbti ir keliauti, todėl joms reikia Vatikano ir labdaros grupių pagalbos, kad „būtų paremti humanitariniai koridoriai ir rastas būdas evakuotis arba rasti būdą, kaip Afganistano mergaitėms įgyti išsilavinimą“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte