Partijų ir politikų kaita savivaldoje – naudinga, sako D. Grybauskaitė

ŠaltinisBNS

Partijų ir politikų kaita savivaldoje yra naudinga, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tikrai matau didesnio pasirinkimo galimybę atskiruose regionuose, kai kur matome tuos pačius veidus, bet kai kur – ir naujus. Ir kartų kaita, politinių partijų kaita – labai gerai demokratinei visuomenei. Galimybės rinktis iš daugiau, iš kitokių galimybių pasirinkti yra tikrai naudinga, ir tokia kaita taip pat reikalinga“, – sekmadienį atvykusi balsuoti Vilniaus rajono mero rinkimų antrajame ture sakė ji.

Kalbėdama apie šio rajono mero rinkimus D. Grybauskaitė vylėsi, kad naujasis vadovas pagerins tai, ką sugebėjo padaryti buvusi valdžia.

„Jau ketvirti metai gyvenu 100 metrų nuo miesto ribos, taigi, priklausau rajonui. Labai didelių nusiskundimų iki šiol neturėjau, visiškai esu patenkinta savo gyvenamąja vieta. Taigi, tikiuosi, kad bent jau naujieji merai nepagadins, o tik pagerins tai, ką sugebėjo buvusi valdžia sukurti ir atlieps visų Lietuvos, tarp jų – ir regionų žmonių, interesus bei siekius“, – sakė eksprezidentė.

Nuo 2004 metų Vilniaus rajono savivaldybes merės pareigas ėjusiai Marijai Rekst nusprendus nebesiekti perrinkimo, šioje savivaldybėje pirmą kartą prireikė antrojo rinkimų turo tiesioginiuose mero rinkimuose.

Vertindama patį savivaldos rinkimų procesą kadenciją baigusi prezidentė teigė, kad jis, „kaip visada turi įvairiausių smulkių negatyvių detalių ir pozityvių detalių“.

Ji vylėsi, kad naujiems merams rūpės žmonių rūpesčiai. 

Sekmadienį Lietuvoje vyksta pakartotinis balsavimas tiesiogiai renkant savivaldybių merus. 

Jie renkami 34-iose iš 60-ies savivaldybių: Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

Pakartotinis balsavimas vyksta savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Per pirmąjį turą jie išrinkti 26-iose savivaldybėse. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungiasi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte