Popiežius paskyrė vyskupą iš Korėjos vadovauti svarbiai Vatikano institucijai

ŠaltinisLAIKMETIS

Popiežius Pranciškus priėmė 80 – mečio kardinolo Beniamino Stella atsistatydinimą iš Dvasininkijos kongregacijos prefekto pareigų. Jis vadovavo šiai Vatikano dikasterijai, atsakingai už pasaulio vyskupijų kunigų ir diakonų priežiūrą, nuo 2013 m.

Naujuoju prefektu paskirtas Lazarus You Heung-sik, iki šiol vadovavęs Korėjos Tedžono vyskupijai. Naujajam prefektui 69 metai, jis yra pirmasis korėjietis, vadovaujantis Vatikano kongregacijai.

Įdomus biografijos faktas, kad krikštą You Katalikų Bažnyčioje priėmė būdamas 16 m. Pietų Korėjos vyskupų konferencijos vardu jis yra daug kartų lankęsis Šiaurės Korėjoje.

You dalyvavo 2018 m. vykusiame jaunimo sinode Romoje. Sinode trumpos spaudos konferencijos metu, jis sakė, kad būtų „gražu“, jei galėtų vykti popiežiaus vizitas Šiaurės Korėjoje, tačiau „iš tikrųjų tam reik padaryti daugybė žingsnių“.

„Bet prieš ką nors darant, reikia pakloti pagrindus. Kai bus pakloti pagrindai, popiežius galės ten vykti “, – sakė jis tuomet žurnalistams.

Jis taip pat yra antrasis azijietis, dabar vadovaujantis vienai iš devynių Vatikano kongregacijų. Kitas yra kardinolas Luisas Antonio Tagle, Tautų evangelizacijos kongregacijos prefektas ir buvęs Manilos arkivyskupas Filipinuose.

Lazarus You Heung-sik priėmė popiežių Pranciškų savo vyskupijoje, kai 2014 m. popiežius lankėsi Korėjoje.

Po išrinkimo 2013 m. popiežius Pranciškus keletą kartų vyko į Aziją ir, kaip teigiama, 2015 m. Taglei sakė manantis, kad „Bažnyčios ateitis yra Azijoje“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis