Pašto ženkle įamžinta Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į dangų ortodoksų katedra

ŠaltinisBNS

Lietuvos paštas penktadienį išleidžia pašto ženklą „Lietuvos tautinės mažumos ir bendrijos. Rusai“, kuriame pavaizduota stačiatikių Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į dangų katedra.

Pašto ženklui panaudota Davydo Vizuno 1912-ųjų atviruko nuotrauka, jo nominalas 81 euro centas. Iš viso išleista 21 tūkst. tokių ženklų, pranešė Lietuvos paštas.

Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į dangų katedra, esanti ant Vilnelės kranto, šalia Šv. Onos bažnyčios ir Bernardinų ansamblio, pasižymi skirtingų istorinių ir kultūrinių elementų gausa.

Ji pradėta statyti 1346-aisiais Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo žmonos, Tverės kunigaikštytės Julijonos iniciatyva.

Laikui bėgant pastatas nyko ir 1511–1522 metais LDK etmono Konstantino Ostrogiškio pastangomis atstatytas. Soboro rūsiuose buvo sumūrytos laidojimo kriptos su nišomis karstams. Jose laidojo čia dirbusius metropolitus, kilmingus Vilniaus stačiatikius.

XVIII amžiuje vykę gaisrai soborą smarkiai apnaikino, todėl jis ne kartą atnaujintas. Be kita ko, per dešimtmečius keitėsi ir pastato paskirtis – jame buvo įkurdintos kareivinės, vėliau arsenalas, archyvas, kalvė. Kiek vėliau pastatas vėl pritaikytas cerkvei.

Pašto ženklus tautinėms mažumoms Lietuvos paštas pradėjo leisti 2014-aisiais, jie yra išleisti karaimams, žydams, totoriams, lenkams, baltarusiams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis