Popiežius kovą kviečia melstis už Bažnyčios tarnautojų išnaudojimo aukas

ŠaltinisVATICAN NEWS

Popiežius Pranciškus kovo mėnesį kviečia: „Melskimės už tuos, kurie kenčia dėl blogio, patirto iš bažnytinės bendruomenės narių, kad jie pačioje Bažnyčioje rastų konkretų atsaką į savo skausmą ir kančią“.

„Susidūrus su lytiniu išnaudojimu, ypač jei išnaudotojai yra Bažnyčios žmonės, nepakanka prašyti atleidimo. Prašyti atleidimo būtina, bet to nepakanka“, – sako Šventasis Tėvas.

Toliau jis aiškina: „Atleidimo prašymas yra reikalingas, tačiau pirmiausia reikia rūpintis išnaudojimo aukomis. Jų skausmas ir patirta psichologinė žala pradės gyti, jei jie matys konkrečius veiksmus, siekimą atsilyginti už skriaudas ir užtikrinti, kad jos nesikartotų. Bažnyčia negali slėpti išnaudojimų tragedijos“.

„Negalima slėpti ir išnaudojimo šeimose, būreliuose, kitose institucijose“, – pabrėžia jis.

„Bažnyčia turi būti pavyzdys, turi padėti šiuos nusikaltimus spręsti visuomenėje ir šeimose, iškelti juos į dienos šviesą. Bažnyčia turi sukurti saugią erdvę, kurioje būtų galima išklausyti aukas, palydėti psichologiškai ir apsaugoti“, – primena popiežius Pranciškus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Jei Bažnyčios tarnai (o ypač vyskupai) turėtų valios ir drąsos visų pirma užkirsti kelią dvasiniams piktnaudžiavimams, seksualinių išnaudojimų tikrai būtų kur kas mažiau; o gal ir visai jų nebebūtų.

    Juk viskas prasideda nuo žmogaus užvaldymo. Kad būtų dvasiškai piktnaudžiaujama, reikia, kad žmogus jau būtų valdomas, valdomas manipuliuojant.
    Seksualinis išnaudojimas gimsta dvasinio piktnaudžiavimo erdvėje (=asmens kultas, melo kultūra, įv. sektantizmo apraiškos, piktnaudžiavimas valdžia, bet kokios kritikos draudimas, mąstymo kontrolė, draudimas laisvai bendrauti su kitais, uniforminės vienybės tironija, vertimas eiti prieš savo sąžinę, vertimas atverti savo širdį tam kam ji nesiveria ir t. t.) Kol prieš visa tai bus užsimerkiama, seksualinių išnaudojimų tik daugės.

    Tylinčios, niekur nesikreipiančios aukos irgi tai tik puoselėja.

    Meldžiuosi ypač už Bžn. atsakinguosius bei aukas.

  2. Bent jau Prancūzijoje už tokius dalykėlius į kalėjimą pasiunčiamas ne tik kunigas, bet ir tą faktą nuslėpusiam vyskupui iškeliama baudžiamoji byla.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte