Popiežius „apkarpė“ nemokamą ir lengvatinę nuomą – Vatikanas taupo

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus sumažino Vatikano institucijų vadovų ir kardinolų būsto lengvatas, kad sutaupytų Bažnyčios lėšų.

Kovo 1 d. „Reuters“ ir „Vatican News“ pranešė, kad kardinolai ir kitas aukštas pareigas Vatikane užimantys asmenys nebegalės gyventi su Vatikanu susijusiuose butuose nemokamai arba už specialią kainą.

Vatikanui priklauso daug nekilnojamojo turto tiek Vatikano ribose, tiek už jų ribų. Butus iš esmės valdo Apaštalų Sosto Nuosavybės administracija (APSA).

Apie popiežiaus sprendimą atsisakyti būsto lengvatų aukštesniesiems vadovams pranešta naujojo Vatikano Ekonomikos sekretoriato prefekto Maximino Caballero Ledo (Maksimino Kabajero Ledo) pranešime. Pasak „Reuters“, šis raštas, vadinamas rescriptum ex audientia, buvo iškabintas Vatikano esančiame Šv. Damazo kieme.

Po vasario 13 d. susitikimo su popiežiumi Pranciškumi Vatikane paskelbtame rašte sakoma, kad aukštiems Vatikano pareigūnams mažinamos būsto lengvatos, kad būtų patenkinti augantys Bažnyčios poreikiai „ypač sunkiomis ekonominėmis sąlygomis“.

M. C. Ledo notoje prašoma „visų nepaprastai pasiaukoti ir skirti daugiau išteklių Šventojo Sosto misijai, taip pat didinant pajamas iš nekilnojamojo turto paveldo valdymo“.

Sprendimas priimtas praėjus dvejiems metams po to, kai popiežius Pranciškus paskelbė, kad 2021 m. kovo mėn. 10 proc. sumažins kardinolų atlyginimus.

Kitų aukštų Šventojo Sosto ir Vatikano Miesto Valstybės pareigūnų ir darbuotojų atlyginimai buvo sumažinti 8 proc., o kai kurių Vatikane dirbančių dvasininkų ir vienuolių atlyginimai sumažinti 3 proc.

Kai kurių Vatikano pareigūnų ir darbuotojų atlyginimų indeksavimas taip pat buvo sustabdytas dvejiems metams. Ši priemonė turėjo baigtis kovo 31 d.

Remiantis naujuoju sprendimu dėl būsto, jau sudarytos nuomos sutartys galės būti tęsiamos iki jų galiojimo pabaigos.

Naujos nuomos sutartys turės būti siūlomos už visą kainą.

Tik popiežius Pranciškus gali daryti išimtis iš naujosios politikos, sakoma rašte.

Naujoji būsto politika taikoma kardinolams, dikasterijų vadovams, sekretoriams, sekretorių pavaduotojams, vadovams ir Romos Rotos tribunolo auditoriams.

Šv. Mortos svečių namai, kuriuose gyvena popiežius Pranciškus, ir dar dveji Romos svečių namai, kuriuose nuolat apsistoja Vatikane tarnaujantys kunigai, taip pat turės laikytis pakeitimų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Tai rodo, kad Dievo palaima apleido Bergoglio… Benediktui valdant ekonomines problemos buvo sprendziamos sekmingai. Izeidinejant katalikus savo sinodais, geju propagavimu, vienuoliu persekiojimu ir t.t. belieka baimintis bankroto. Bergoglio valdymas visomis prasmemis yra tapes kenksmingas ir nuodingas

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte