Popiežių supa daugiau politikų nei gerų teologų – kardinolas G. Miuleris

ŠaltinisCNA

Kardinolas George’as Pellas (Džordžas Pelas) buvo geriausias teologas popiežiaus Pranciškaus Kardinolų taryboje ir geras popiežiaus patarėjas, trečiadienį pareiškė kardinolas Gerhardas Ludwigas Mülleris (Gerhardas Liudvigas Miuleris), buvęs Vatikano doktrinos biuro vadovas.

Kardinolas G. Mülleris komentavo Australijos kardinolo teologinį meistriškumą po to, kai 81 metų amžiaus G. Pellas staiga mirė Romoje sustojus širdžiai.

Popiežių Pranciškų supa daugiau politikų nei gerų teologų, sakė kardinolas Mülleris sausio 18 d. interviu EWTN.

„Manau, kad [Pellas] buvo geriausias popiežiaus Pranciškaus patarėjas“, – teigė jis.

„Tikiuosi, kad dabar turime gerą užtarėją Danguje dėl visų Bažnyčios poreikių ir visų iššūkių, su kuriais susiduriame“, – sakė Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas emeritas.

G. Pellas buvo popiežiaus Pranciškaus Kardinolų tarybos, iš pradžių devynių kardinolų grupės, įsteigtos 2013 m. rugsėjį popiežiui patarti, inauguracinis narys.

Kiti pirminiai tarybos nariai buvo kardinolai Pietro Parolinas, Seánas Patrickas O’Malley’us, Reinhardas Marxas, Óscaras Andrésasas Rodríguez Maradiaga, Oswaldas Gracias, Giuseppe Bertello, Francisco Javieras Errázurizas Ossa ir Laurentas Monsengwo Pasinya.

G. Mülleris, gyvenęs tame pačiame bute kaip ir kardinolas Pellas Romoje, atkreipė dėmesį į stiprią kardinolo intelektualinę formaciją Oksforde ir jo teologijos žinias.

Po kunigo šventimų 1966 m. Romoje Pellas Popiežiškajame Urbono universitete įgijo sakralinės teologijos licenciato laipsnį. Vėliau pradėjo doktorantūros studijas Oksfordo universitete ir 1971 m. apgynė Bažnyčios istorijos daktaro laipsnį.

Kardinolas Pellas „reguliariai susitikdavo su mumis po to, kai grįžo iš Australijos, kur labai žiauriu būdu, priešingai visiems įrodymams, buvo nuteistas šešerius metus kalėti“, – sakė G. Mülleris ir „kalėjime kentėjo daugiau nei 400 dienų, buvo izoliuotas“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte